Mistrzostwa Europy siatkarzy. Jakub Kochanowski: Zagrałem słabo. Szczególnie na zagrywce

Reprezentanci Polski od zwycięstwa rozpoczęli udział w mistrzostwach Europy. Podopieczni Vitala Heynana pokonali Estonię 3:1. Ze swojej gry niezadowolony był Jakub Kochanowski. - Zagrałem słabo - powiedział.

Mateusz Kozanecki
Jakub Kochanowski (z lewej) i Artur Szalpuk (z prawej) w bloku PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Jakub Kochanowski (z lewej) i Artur Szalpuk (z prawej) w bloku
Polacy dość niespodziewanie stracili seta w starciu z Estończykami. Rywale na swoją korzyść rozstrzygnęli drugą partię. - Mieliśmy swoje problemy. Być może był to syndrom pierwszego meczu na turnieju. Myślę, że od teraz będzie już tylko lepiej. Dobrze zagrywali, szczególnie w drugim secie. Trochę nam wtedy zabrakło, popełniliśmy głupie błędy i tak to się skończyło - powiedział po meczu Jakub Kochanowski w rozmowie z TVP Sport.

Środkowy reprezentacji Polski spodziewał się jednak trudnej przeprawy w pojedynku z Estończykami. - Spodziewaliśmy się, że to będzie ciężki mecz, bo tak jak mówiliśmy, w roli faworyta gra się ciężko. Mieliśmy swój słaby moment, na szczęście go przezwyciężyliśmy. Teraz będzie już lepiej - skomentował.

Jakub Kochanowski znalazł się w pierszej szóstce. Decyzja trenera Vitala Heynena go jednak nie zaskoczyła. - Vital Heynen ma to do siebie, że jego decyzje są nieprzewidywalne. Wydaje mi się, że zaskoczenie tym, że umieszcza kogoś w pierwszej szóstce minęło już rok temu - ocenił reprezentant Polski.

Po zakończeniu meczu polski środkowy krytycznie odniósł się do swojej gry. - Zagrałem słabo. Szczególnie na zagrywce. Myślę, że w następnych meczach będę miał okazję do poprawy - zakończył 22-latek.