Mistrzostwa Europy siatkarzy. Udane otwarcie Polaków. Zobacz tabelę po wygranej Biało-Czerwonych

Polscy siatkarze nie bez problemów pokonali w Rotterdamie reprezentację Estonii 3:1, czym zapisali na swoje konto pierwszą wygraną na ME siatkarzy 2019. Zobacz tabelę grupy D po zwycięstwie Biało-Czerwonych.

Adrian Nuckowski
siatkarze reprezentacji Polski PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Podopieczni Vitala Heynena po wygraniu pierwszej partii, w drugiej musieli uznać wyższość niżej notowanego rywala, przegrywając na przewagi. W kolejnych Polacy udowodnili jednak swoją wyższość, notując tym samym pierwszy triumf w tegorocznych mistrzostwach Europy.

Swoje premierowe zwycięstwo odniosła także Ukraina, która w czterech setach pokonała reprezentację Czech.

W sobotę Biało-Czerwoni mają dzień przerwy. W niedzielę o godzinie 16:00 zmierzą z gospodarzem - Holandią.

6. Czarnogóra 1 0-1 0 0:3

Czytaj także: - Mistrzostwa Europy siatkarzy. Bolesna porażka wicemistrzów Europy. Serbowie zdeklasowali NiemcówMistrzostwa Europy siatkarzy: Ukraina pokonała Czechy w pierwszym meczu w "polskiej" grupie ZOBACZ WIDEO Paweł Zatorski narzeka na kalendarz rozgrywek. "Co roku działacze nam to fundują. Balansujemy na krawędzi ryzyka"

Czy polscy siatkarze wygrają wszystkie mecze grupy D na ME siatkarzy?