Mistrzostwa Europy siatkarzy: terminarz 7. dnia. Mecze na szczycie trzech grup

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: reprezentacja Francji siatkarzy
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: reprezentacja Francji siatkarzy
zdjęcie autora artykułu

Dobrze zapowiada się środa w ME siatkarzy 2019. Nie zagra reprezentacja Polski, ale dojdzie do hitowych starć w pozostałych grupach. Przedstawiamy terminarz dnia.

Drużyny będące w grupie A rywalizują w Montpellier. Komplet 12 punktów mają reprezentacje Francji i Włoch, które powalczą w bezpośrednim starciu o najwyższe miejsce w tabeli. Na razie były nie do zatrzymania. W środę jedna zostanie pokonana. Początek meczu gospodarza turnieju o godzinie 20:30. Portugalia będzie bronić miejsca premiowanego awansem przed Rumunią od godziny 14.

W grupie B również są dwa niepokonane zespoły. Czterech przeciwników zdążyła ograć Belgia, a trzech Serbia. Starcie na szczycie tabeli od godziny 20:30 w Antwerpii. Wcześniej w tej samej hali mecz naszych zachodnich i południowych sąsiadów, którzy jeszcze nie mają zapewnionego awansu. Początek spotkania Niemców ze Słowakami o godzinie 17:30. Niemcy zagrają o szóste z rzędu zwycięstwo 3:0 z tym rywalem.

Czytaj także: Macedonia Północna pierwszym pogromcą Słowenii. Trudna sytuacja Finów

W grupie C prowadzi Rosja z kompletem 12 punktów. Czuje na plecach jeszcze tylko delikatny oddech Słowenii, z którą zagra mecz na szczycie tabeli o godzinie 17:30 w Lublanie. Gospodarze spróbują zrehabilitować się za wstydliwą porażkę 1:3 z Macedonią Północną. Turcja ma już awans w kieszeni. W środę o godzinie 20:30 zmierzy się z Finlandią, która o swój bilet do fazy pucharowej musi walczyć.

W środę nie zagra reprezentacja Polski. Dzień później zakończy ona swój udział w fazie grupowej meczem z Ukrainą, którą przed tym czeka konfrontacja z Estonią. Drużyna z nadbałtyckiego kraju na razie tylko przegrywa w mistrzostwach Europy. Ostatnia szansa na przełamanie od godziny 17. Także w Amsterdamie reprezentacja Holandii podejmie o godzinie 20 Czechów. Pomarańczowi w ostatnich latach nie mieli problemu z pokonywaniem naszych południowych sąsiadów.

Czytaj także: Hiszpanie wciąż z realnymi szansami na awans, gospodarze bez porażki

Środa (18 września) w mistrzostwach Europy siatkarzy:

Grupa A (Montpellier):

14:00, Portugalia - Rumunia

20:30, Francja - Włochy

Grupa B (Antwerpia):

17:30, Niemcy - Słowacja

20:30, Belgia - Serbia

Grupa C (Lublana):

17:30, Słowenia - Rosja

20:30, Finlandia - Turcja

Grupa D (Amsterdam):

16:00, Ukraina - Estonia

20:00, Holandia - Czechy

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Michał Kubiak rozśmieszony przez kibiców podczas wywiadu. Nie mógł zachować powagi

Źródło artykułu: