Mistrzostwa Europy siatkarzy. Zobacz miejsce Polaków w tabeli na koniec fazy grupowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

W ostatnim dniu zmagań fazy grupowej reprezentacja Polski odniosła piąte zwycięstwo z rzędu, pokonując Ukrainę 3:0 i przypieczętowując awans z pierwszego miejsca.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa D swoje mecze rozgrywała w Rotterdamie i Amsterdamie, przenosząc się w trakcie zmagań do drugiego z miast. W czwartek jako pierwsi na boisku zameldowali się Czesi oraz Czarnogórcy.

Choć w tie-breaku triumfowali ci drudzy, to lepsze ratio setowe po pięciu spotkaniach mieli nasi południowi sąsiedzi i to oni awansowali z czwartego miejsca do kolejnej fazy.

Czytaj też:  -> Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polska - Ukraina. Mistrz olimpijski chce Biało-Czerwonych w finale -> Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polska może być siatkarskim dream teamem. Karol Kłos stawia jeden warunek

Polacy po tym, jak w premierowym meczu przegrali seta z Estonią, w kolejnych nie mieli już problemów z rywalami, rozbili kolejno Holandię, Czechy, Czarnogórę oraz Ukrainę, dzięki czemu do 1/8 finału awansowali z pierwszej pozycji.

Na drugim miejscu uplasowali się Holendrzy, którzy przegrali nie tylko z Biało-Czerwonymi, ale również z Czechami. Wyniki te oznaczają, że Polacy w kolejnej fazie zmagań zagrają z Hiszpanią, która zajęła czwarte miejsce w grupie B. Mecze 1/8 finału odbędą się w niedzielę.