Puchar Świata siatkarzy. Japończycy dali popis w obronie przed meczem z Polakami (wideo)

W swoim pierwszym meczu podczas Pucharu Świata Japończycy pokonali Włochów 3:0. Gospodarze walczyli o każdą piłkę, co pokazali w drugim secie, kiedy popisali się heroiczną obroną.

Mateusz Kozanecki
siatkarze reprezentacji Japonii Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Japonii
W drugim secie, przy stanie 23:18 dla Japonii, gospodarze zagrywali piłkę. Włosi momentalnie ruszyli do ataku. Dwa razy kapitalną obroną popisał się libero reprezentacja Japonii Tomohiro Yamamoto.

Później to gospodarze przejęli inicjatywę w akcji, którą zwieńczył efektowny atak w wykonaniu Yujiego Nishidy. Punkt zdobyli Japończycy, którzy zyskali piłkę setową. Ostatecznie pokonali Włochów 3:0.

W środę podopieczni Yuichiego Nakagaichi zmierzą się z reprezentacją Polski, która na otwarcie pokonała Tunezję 3:0. Jeżeli Japończycy będą bronić tak jak w meczu z Włochami, Biało-Czerwonych będzie czekać trudna przerwa.

Spotkanie Polaków z Japończykami zaplanowano na godz. 12.20. Tekstową relację LIVE przeprowadzi portal WP SportoweFakty.