Puchar Świata siatkarzy. Zaskakująca wygrana Egiptu z Iranem. Pościg Rosjan

Egipt ponownie wygrał. W meczu z Iranem nie był faworytem, mimo to zaskoczył przeciwnika i pokonał go 3:1. W 2. kolejce Pucharu Świata mężczyzn 2019 zwyciężyli też Rosjanie i Brazylijczycy.

siatkarze reprezentacji Rosji Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Rosji
Reprezentacja Egiptu rozpoczęła walkę w Pucharze Świata od mocnego uderzenia. Rozprawiła się z Australią, po czym pokonała 3:1 Iran i to już wynik, który robi wrażenie. W dwóch setach wygrała 26:24, więc to siatkarzom z północy Afryki nie drżały dłonie w kluczowych momentach. Najwięcej, 21 punktów zdobył Ahmed Abdelhay, który 25 razy wprowadził piłkę do gry i zaserwował cztery asy. W tej statystyce drużyna znad Nilu była lepsza 7:0. Mniej wyraźnie, ale górowała również w blokach. Persowie przegrali z Egipcjanami po pięciu zwycięstwach z rzędu w konfrontacjach z nimi. Mają zero punktów, ponieważ dzień wcześniej przegrali z Rosjanami.

Sborna w środę wygrała po raz drugi. Długo na to pracowała, a zanim zeszła z boiska zadowolona, musiała przeprowadzić pościg. Reprezentacja Rosji pokonała 3:2 Kanadę, choć po dwóch setach było 0:2. Później również w czwartej partii Rosjanom zrobiło się gorąco, ponieważ przegrywali 17:20. Także z tej opresji wyszli cało. Dobrym impulsem dla zespołu było wejście z kwadratu rezerwowych Pawła Krugłowa i Ilji Własowa za Denisa Zemczenoka i Igora Filippowa.

Reprezentacja Brazylii najszybciej pokonała swojego przeciwnika w Nagano. Drużyna z Ameryki Południowej wygrała 3:0 z Australią, czyli powtórzyła swój poprzedni wynik z meczu z Kanadą. Alan Souza zaproponował w tym spotkaniu najwięcej fajerwerków, przede wszystkim w polu serwisowym.