Puchar Świata siatkarzy. Dobra pozycja wyjściowa przed dalszą częścią turnieju (tabela i terminarz)

Puchar Świata rozgrywany jest w trzech lokalizacjach, ale wszystkie zespoły zagoszczą tylko w dwóch z nich. Biało-Czerwoni na półmetku zmagań zajmują trzecie miejsce.

Dominika Pawlik
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Wygrana nad Włochami w trzech setach zwieńczyła pobyt polskiej kadry w Fukuoce. Po pięciu kolejkach Biało-Czerwoni mają na koncie cztery zwycięstwa (z Tunezją, Japonią, Argentyną i wspomnianymi Włochami) i jedną porażkę (z USA). Dzięki temu zajmują trzecie miejsce w tabeli. Wyprzedzają ich Brazylijczycy i Amerykanie.

W poniedziałek i wtorek wszystkie zespoły pauzują, mając czas na podróż oraz zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu. W środę reprezentanci Polski zmierzą się z piątymi w tabeli Rosjanami, a dzień później z szóstym Egiptem. W piątek rywalami będą przedostatni w zestawieniu Australijczycy, którzy w pięciu spotkaniach odnieśli tylko jedno zwycięstwo.

Po kolejnym dniu przerwy Biało-Czerwony rozegrają już trzy ostatnie spotkania, kolejno z Brazylią, Kanadą i Iranem. Niestety tylko dwa z pozostałych meczów odbędą się o godz. 8:00 polskiego czasu, pozostałe zaplanowano na godz. 5:30.

Polacy ciągle mają szansę na wygraną w Pucharze Świata, a przede wszystkim na zajęcie miejsca na podium. Kluczowe wydaje się być najbliższe starcie z Rosjanami.

12. Tunezja 5 0-5 0 1:15

Wyniki i terminarz meczów Polaków na Pucharze Świata siatkarzy (godziny według czasu polskiego):

1 października, godz. 8:00: Polska - Tunezja 3:0
2 października, godz. 12:20: Polska - Japonia 3:1
4 października, godz. 8:00: Polska - USA 1:3
5 października, godz. 5:30: Polska - Argentyna 3:1
6 października, godz. 5:30: Polska - Włochy 3:0
9 października, godz. 8:00: Polska - Rosja
10 października, godz. 5:30: Polska - Egipt
11 października, godz. 5:30: Polska - Australia