PlusLiga. Projekt Warszawa - MKS Ślepsk Malow Suwałki: wicemistrz Polski wciąż na zwycięskiej ścieżce

Projekt Warszawa w 3. kolejce PlusLigi pokonał Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Warszawianom ta wygrana nie przyszła jednak łatwo, bo beniaminek postawił im trudne warunki.

Anna Bagińska
siatkarze VERVA Warszawa Orlen Paliwa Newspix / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: siatkarze VERVA Warszawa Orlen Paliwa
Spotkanie 3. kolejki PlusLigi w Warszawie zapowiadało się bardzo ciekawie. Wprawdzie wicemistrz Polski podejmował beniaminka, MKS Ślepsk Malow Suwałki, to jednak ekipa z Podlasia w debiucie ligowym zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. I też pierwsze akcje spotkania były bardzo zacięte. Ale kilka udanych zagrań Bartosza Kwolka i udany blok Kevina Tillie dały miejscowym prowadzenie 12:9. Wraz z kolejnymi akcjami przewaga warszawian wzrastała i po asie serwisowym Antoine Brizarda było już 20:14. Seta zakończyła wynikiem 25:19 dobra zagrywka Jana Króla.

Druga odsłona spotkania była bardziej zacięta od poprzedniej. Goście po dobrej zagrywce Andreasa Takvama wyszli na pierwsze dwupunktowe prowadzenie 8:6. Ale podopieczni Andrei Anastasiego szybko odrobili straty i od tej pory gra toczyła się punkt za punkt. Wynik partii rozstrzygnął się dopiero w samej końcówce. Po zepsutej zagrywce gości warszawianie mieli pierwszą piłkę setową, ale sytuację przyjezdnej drużyny chwilowo uratował atak Łukasza Rudzewicza. Potem jednak skuteczne zbicie Bartosza Kwolka z drugiej linii oraz blok warszawian przesądziły losy tego seta.

Regularna wymiana ciosów trwała w najlepsze także w trzeciej partii. Jednak to goście byli na prowadzeniu, czy to po serii skutecznych ataków na 10:8 czy dzięki błędom gospodarzy na 13:11. Po punktowej zagrywce Nicolasa Szerszenia przewaga przyjezdnych wzrosła 17:13. Przyjmujący Ślepska zresztą wyraźnie się rozegrał i miał spory wkład w wygraną swojego zespołu w tym secie.

W kolejnej odsłonie meczu warszawianie postanowili najwyraźniej udowodnić, że przegrany set był efektem chwilowego kryzysu. Po udanej kontrze Kevina Tillie prowadzili 5:2. Ale goście nie zamierzali im ułatwić zadania. Skuteczny blok oraz błąd miejscowych dały remis 5:5. Seria udanych zagrań Jana Króla oraz Bartosz Kwolka pozwoliły gospodarzom odzyskać przewagę 12:8. Ale podopieczni Andrzeja Kowala nie odpuszczali. Doprowadzili do kolejnego wyrównania i o losie spotkania zadecydowała sama końcówka. Po skutecznym bloku Andrzeja Wrony miejscowi mieli pierwszą piłkę setową. Użytek z drugiej szansy na skończeni meczu zrobił Kevin Tillie, który skończył atak.