Superpuchar Włoch ponownie dla drużyny Joanny Wołosz

Siatkarki Imoco Volley Conegliano obroniły Superpuchar Włoch, wygrywając w Mediolanie z drużyną Igor Gorgonzola Novara 3:0. Pewne zwycięstwo ekipie Joanny Wołosz zapewniła przede wszystkim rewelacyjna dyspozycja Paoli Egonu.
Piotr Woźniak
Joanna Wołosz Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Joanna Wołosz

Siatkarki Imoco Volley Conegliano po raz trzeci w historii sięgnęły po Superpuchar Włoch. W powtórce finału sprzed roku nie dały większych szans siatkarkom z Novary i po trzech setach cieszyły się z wywalczonego tytułu. Wraz z nimi kolejny sukces świętowała kapitan mistrzyń Italii - Joanna Wołosz.

Zawodniczki Igor Gorgonzola Novara już na początku każdej z odsłon tego spotkania musiały odrabiać trzypunktową stratę, a rezultat 8:5 pojawiał się na tablicy wyników w każdej z trzech partii spotkania. Niestety, dla podopiecznych Massimo Barboliniego, brakowało w ich szeregach wyraźnej liderki w ataku. To nie był dzień Jovany Brakocević-Canzian, która skończyła to spotkanie z zaledwie czterema "oczkami" na koncie i 24- procentową skutecznością w ofensywie. Nieco lepiej spisały się środkowe zespołu z Novary, Cristina Chirichella i Stefana Veljković. To one były zresztą najlepiej punktującymi zawodniczkami w swojej ekipie. Zuzanna Górecka w trzecim secie wyszła na boisko w wyjściowej szóstce, zmieniając słabo dysponowaną Chiarę Di Iulio. Polka atakowała pięciokrotnie i choć nie popełniła bezpośredniego błędu w ataku oraz raz zablokowała rywalki, to ostatecznie zakończyła mecz z dorobkiem dwóch punktów.

W znacznie lepszym nastroju po spotkaniu mogła być Joanna Wołosz, która w trakcie meczu znakomicie obsłużyła Paolę Egonu. Niekwestionowana liderka zespołu z Conegliano brylowała we wszelkich statystykach (26 zdobytych punktów - 20 w ataku, 2 asy serwisowe i 4 bloki). Na pochwałę zasłużyła też Raphaela Folie. Środkowa Imoco Volley Conegliano zakończyła mecz zamieniając na punkt wszystkie 7 piłek, które otrzymała od rozgrywającej reprezentacji Polski. Na skrzydłach rozkład ataku pomiędzy Kimberly Hill i Miriam Syllą był bardzo wyrównany, obie punktowały siedmiokrotnie. O losach meczu przesądziła jednak dobra gra w defensywie obrończyń tytułu, zwłaszcza w dwóch ostatnich setach rywalki nie były w stanie zakończyć swoich akcji w pierwszym podejściu.

Imoco Volley Conegliano - Igor Gorgonzola Novara 3:0 (25:20, 25:17, 25:21)

Imoco: De Kruijf (8), Folie (10), Wołosz (1), Hill (7), Sylla (7), Egonu (26), De Genarro (libero) oraz Sorokaite, Geerties, Fersino.