Liga rosyjska. Hit kolejki dla zespołu Fabiana Drzyzgi!

W hicie kolejki rosyjskiej Superligi drużyna Fabiana Drzyzgi pokonała Dynamo Moskwa 3:1. Mniej szczęścia miał Gazprom Jugra Surgut Macieja Muzaja, który musiał uznać wyższość rywala.

Dorota Mleczak
Fabian Drzyzga WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Fabian Drzyzga

W minionej kolejce Superligi wszystkie oczy były skierowane na halę w stolicy Rosji, gdzie stołeczna drużyna podejmowała Lokomotiw Nowosybirsk. Przyjezdni w czterech partiach pokonali Dynamo Moskwę. Jak przyznał Fabian Drzyzga, kluczem był trzeci set, w którym żaden z zespołów nie chciał dać za wygraną.

Efektowne obrony zawodników Dynama i serie udanych bloków po przeciwnej stronie siatki, były prawdziwą ucztą dla kibiców obu drużyn. Mimo że podopieczni Konstantina Briańskiego mieli kilka okazji na zakończenie seta, to w najważniejszym momencie więcej szczęścia było po stronie lidera ligi. Czwarta partia była formalnością, klub z Nowosybirska w nieco ponad dwadzieścia minut rozprawił się z gospodarzem rywalizacji i utrzymał się na pierwszym miejscu w tabeli.

- Ostatnie dwa mecze graliśmy na dobrym poziomie, ale przegraliśmy. Dziś jestem zadowolony z rezultatu. To zwycięstwo doda drużynie więcej pewności - nie krył zadowolenia Plamen Konstantinow.

Pomimo dobrej gry Macieja Muzaja, drużyna z Surgutu zdołała wygrać tylko jednego seta. Polski atakujący zdobył 16 punktów i był jedną z najjaśniejszych postaci w zespole gospodarzy. Niestety, dla podopiecznych Rafaela Chabibulina, nie do zatrzymania był Jarosław Podleśnik. 25-letni skrzydłowy kończył większość ataków, dołożył także punkt zagrywką i blokiem. Niewykorzystane okazje i błędy w przyjęciu zdecydowały o tym, która z drużyn zakończy to spotkanie w lepszych humorach. Zawodnicy Gazpromu zanotowali czwartą porażkę w lidze na sześć rozegranych meczów.

- Na początku spotkania mieliśmy problemy z własną grą, dopiero w drugim secie znaleźliśmy swój rytm. Szkoda, że nie udało się nam wygrać. Muzaj nie był w optymalnej formie fizycznej, ale pomożemy mu w powrocie na właściwe tory - skomentował przegraną swojej drużyny trener Gazpromu.

[urlz=/siatkowka/855565/liga-mistrzyn-dynamo-moskwa-lepsze-w-rosyjskim-starciu]Czytaj także: Dynamo Moskwa lepsze w rosyjskim starciu

W[/urlz]yniki 7. kolejki Superligi:

Fakieł Nowy Urengoj - Jenisej Krasnojarsk 3:0 (25:16, 25:21, 27:25)

Nova Nowokujbyszewsk - Zenit Sankt Petersburg 1:3 (21:25, 16:25, 25:19, 23:25)

Gazprom-Jugra Surgut - Kuzbass Kemerowo 1:3 (19:25, 29:31, 32:30, 23:25)

Zenit Kazań - Dynamo LO 3:1 (25:16, 28:26, 22:25, 25:16)

Biełogorie Biełgorod - Ural Ufa 0:3 (25:27, 18:25, 19:25)

Gubernija Niżny Nowogród - Jugra Samotłor Niżniewartowsk 0:3 (24:26, 19:25, 22:25)

Dynamo Moskwa - Lokomotiw Nowosybirsk 1:3 (19:25, 25:22, 35:37, 15:25)