Liga Mistrzyń: Dynamo Moskwa lepsze w rosyjskim starciu

Dynamo Moskwa zwyciężyło 3:1 w siostrobójczym meczu z Urałoczką Jekaterynburg. Pojedynek w stolicy Rosji zakończył pierwszy tydzień rywalizacji w fazie grupowej Ligi Mistrzyń.

Siatkówka WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Siatkówka
Konfrontacja najlepszego zespołu Rosji z najczęstszym triumfatorem miejscowej Superligi pozostała na deser w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń. W tym sezonie Urałoczka Jekaterynburg zdążyła raz pokonać Dynamo Moskwa i w przeciwieństwie do stołecznego rywala, jest w górnej połowie tabeli na krajowym podwórku. W europejskim pucharze nastąpił skuteczny rewanż.

Dynamo zwyciężyło wyraźnie 25:18 w pierwszym secie, choć przegrało cztery początkowe akcje, a po kilku kolejnych minutach miało stratę 2:7. Zanosiło się na nieoczywisty mecz ze zwrotami akcji. Te były również w drugim secie, w którym najpierw długo prowadziła Urałoczka, następnie nagle jej przeciwnik, a na koniec znowu drużyna z Jekaterynburga.

W trzecim i w czwartym secie Dynamo już rządziło na boisku. W przedostatniej partii posiadało zaliczkę od początku do końca, a w kończącej mecz od stanu 3:2. Zakończyły się one wynikami 25:17 i 25:20. Najwięcej - 25 punktów zdobyła zapracowana w ataku Natalia Gonczarowa. Irina Fetisowa spisała się dobrze w bloku i pięć razy zatrzymała rywalkę na siatce, a najdłuższe serie w polu serwisowym zaliczała Wiktoria Czaplina. Wprowadziła ona piłkę do gry 21 razy i posłała trzy asy. Urałoczka statystycznie dokładniej przyjmowała, ale to nie przełożyło się na wyższą skuteczność w ataku.

Dynamo Moskwa - Urałoczka Jekaterynburg 3:1 (25:18, 22:25, 25:17, 25:20)

Dynamo: Carlini, Czaplina, Fetisowa, Gonczarowa, Havelkova, Efimowa, Rajewskaja (libero) oraz Stoljarowa, Ljubuszkina, Krotkowa, Tałyszewa (libero)

Urałoczka: Romanowa, Enina, Maksimowa, Parubec, Ewdokimowa, Anisowa, Czikrizowa (libero), Karpol (libero) oraz Kaściuczyk