PlusLiga. PGE Skra - VERVA Warszawa. Akcja meczu, kolejki, a może nawet sezonu! Staranowana ławka rezerwowych! (wideo)

To było zdecydowanie jedno z najlepszych spotkań tego sezonu PlusLigi. PGE Skra Bełchatów pokonała VERVA Warszawa Orlen Paliwa 3:1 w 7. kolejce rozgrywek. W meczu nie brakowało znakomitych wymian na wysokim poziomie.

Krzysztof Sędzicki
Akcja sezonu w Bełchatowie? Twitter / Akcja sezonu w Bełchatowie?
Były mocne zagrywki, świetne ataki, kapitalne obrony i efektowne bloki, czyli wszystko, co w hicie kolejki być powinno. Niepokonany dotąd zespół ze stolicy musiał uznać wyższość ekipy z Bełchatowa. Pierwsza i trzecia partia rozstrzygały się w samych końcówkach. Obie ekipy długo walczyły punkt za punkt, aż w końcu jeden błąd, jedna zagrywka lub jeden blok decydowały o sukcesie.

Czytaj również: Rekordowy Toncek Stern. Punkty, bloki, asy 7. kolejki PlusLigi

Pierwszego seta na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze zwycięstwem do 23. Ostatnią akcję w tej partii na punkt zamienił Artur Szalpuk atakiem z lewego skrzydła, którą można zobaczyć poniżej:

Ale to, co działo się później na boisku w Hali Energia w Bełchatowie, wielokrotnie sprawiało, że kibice wstawali z miejsc i oklaskiwali obie drużyny. Tak właśnie było w czwartej odsłonie, przy stanie 17:15 dla PGE Skry Bełchatów. Ta akcja okazała się kluczowa dla losów nie tyle całego seta, co meczu.

Sprawdź też: Liga rosyjska: bolesna porażka Macieja Muzaja

Trwała ona niespełna minutę. Wygrali ją gospodarze za sprawą kiwki Norberta Hubera, ale na osobne brawa zasłużył Damian Wojtaszek, libero VERVA Warszawa Orlen Paliwa, który był po prostu wszędzie. A ponieważ trudno to opisać, warto tę piłkę zobaczyć:

Kibice w hali i przed telewizorami byli pod ogromnym wrażeniem. Także na Twitterze szeroko pojęte środowisko siatkarskie - z dziennikarzami włącznie - musiało skomentować to, co wydarzyło się w środowy wieczór w Bełchatowie.

Zwycięstwo żółto-czarnych nad drużyną ze stolicy sprawiło, że ta druga straciła fotel lidera PlusLigi na rzecz Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a mistrzów Polski od piątej ekipy Aluronu Virtu CMC Zawiercie dzielą zaledwie trzy punkty.