Liga Mistrzów: mocny start Berlin Recycling Volleys. Ograł ACH Lublana w trzech setach

Berlin Recycling Volleys ma pierwszy komplet punktów w Lidze Mistrzów. Niemiecka drużyna wygrała przekonująco 3:0 z ACH Volley Lublana. Adam Kowalski nie wystąpił w tym meczu.

Berlin Recycling Volleys Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Berlin Recycling Volleys
Siatkarze Berlin Recycling Volleys rozpoczęli rywalizację w Lidze Mistrzów zbudowani 16 zwycięstwami z rzędu na krajowym podwórku. Niemiecka drużyna naszpikowana zagranicznymi gwiazdami jest niepokonana od 5 maja, a w przeszłości zwyciężała w konfrontacjach z ACH Volley Lublana.

W ostatnim takim dwumeczu rozegranym na przełomie 2014 i 2015 roku siatkarze z Niemiec pozwolili słoweńskiej drużynie na wygranie tylko jednego seta i była to akurat pierwsza partia w Berlinie. Tym razem nie powtórzyli błędu i zwyciężyli 25:21. Również w kolejnych rundach byli lepsi od gości, choć wygranie trzeciej nie było prostym zadaniem. ACH Volley Lublana długo był w kontakcie z przeciwnikiem i poległ dopiero na przewagi.

Adam Kowalski, który dołączył do zespołu z Berlina latem, był w kwadracie rezerwowych. Grał podstawowy libero Julian Zenger. W ofensywie wyróżniali się Ben Patch i Samuel Tuia, a głównie blokami pomagał im w punktowaniu Nicolas Le Goff. Drużyna z Niemiec atakowała ze skutecznością aż o 20 procent wyższą niż przeciwnik ze Słowenii.

W tej samej grupie rywalizują rosyjskie kluby Fakieł Nowy Urengoj i Kuzbass Kemerowo.

Berlin Recycling Volleys - ACH Volley Lublana 3:0 (25:21, 25:15, 26:24)

BRV: Grankin, Reichert, Jendryk II, Patch, Tuia, Le Goff, Zenger (libero) oraz Klein, Hotch, Kessel.

ACH: Videcnik, Vilimanović, Pokersnik, Purić, Dirlić, Okroglić, Dagostino (libero) oraz Flajs, Vucicević, Pavlović.