Liga Mistrzów. Krótkotrwały zryw Berlin Recycling Volleys nie pomógł. Kuzbass Kemerowo nowym liderem grupy B

Berlin Recycling Volleys stać było jedynie na pojedynczy zryw w starciu przeciwko Kuzbassowi Kemerowo. Ostatecznie przyjezdni zwyciężyli 3:1 i zostali liderami grupy B. Na parkiecie nie pojawił się Adam Kowalski.

Mateusz Kozanecki
Kuzbass Kemerowo WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Kuzbass Kemerowo
Zmagania w ramach trzeciej kolejki Ligi Mistrzów w grupie B rozpoczęła się już we wtorek. Fakieł Nowy Urengoj zdołał pokonać na własnym parkiecie ACH Volley Lublana i z dorobkiem sześciu punktów rosyjski zespół wyszedł na prowadzenie w tabeli. Ten stan mogło zmienić środowe spotkanie w Berlinie, gdzie lokalne Recycling Volleys podejmowało Kuzbass Kemerowo.

Faworytem spotkania byli goście, którzy od samego początku pokazywali, że nie bez przyczyny. Dwukrotnie w pierwszej partii ich przewaga wyniosła aż dziewięć punktów - na tablicy wyników widniał rezultat 18:9, a następnie 19:10 na ich korzyść. Zawodnicy ze stolicy Niemiec nie byli w stanie skutecznie odpowiedzieć.

Zryw gospodarzy nastąpił pod koniec drugiego seta, którego gracze stołecznych nieznacznie przegrali. Mimo kiepskiego rozpoczęcia trzeciej partii, szybko odrobili straty, a następnie odnieśli dość pewne zwycięstwo.

W tym momencie zrobiło się 1:2 w setach, co przedłużyło nieco szansę Berlin Recycling Volleys na sprawienie niespodzianki. Decydujący cios zadał Kuzbass Kemerowo, który wywiózł ostatecznie z Niemiec cenne zwycięstwo. Wygrana sprawiła, że rosyjski klub został liderem tabeli grupy B na półmetku rywalizacji.

Najskuteczniejsi w ekipie Kuzbassu byli Anton Karpuchow i Jarosław Podleśnik, którzy zdobyli odpowiednio 18 i 17 punktów, notując jednocześnie niezłą skuteczność (64 i 59 proc.). Liderem Berlin Recycling Volleys został Kyle Ensing. Swojej szansy nie otrzymał libero Adam Kowalski.