Stal Nysa okopała się na dnie. Ślepsk Malow Suwałki łapie kolejny oddech

Za nami wieczór dla prawdziwych koneserów męskiej siatkówki. W spotkaniu na spodzie tabeli PlusLigi wieńczącym 6. kolejkę Stal Nysa przegrała u siebie ze Ślepskiem Malow Suwałki 1:3.

Krzysztof Sędzicki
siatkarze Stali Nysa WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze Stali Nysa
To miał być mecz na przełamanie. Po pięciu kolejkach Ślepsk miał na koncie zaledwie jedną wygraną i był przedostatni w tabeli PlusLigi. Wyprzedzał jedynie... Stal Nysa, która dotąd zdołała ugrać tylko jeden punkt po szalonym meczu w Bełchatowie z PGE Skrą.

- Na pewno damy z siebie sto procent od pierwszego do ostatniego punktu w trakcie niedzielnego meczu. Na pewno się nie poddamy, bo chcemy w końcu wygrać. Dobrze pracujemy na treningach i - choć póki co nie widać rezultatu - w niedzielę mamy wspaniałą okazję, by wrócić i wygrać ten mecz przed własną publicznością - zapowiadał Wassim Ben Tara w przedmeczowym wywiadzie dla klubowych mediów.

Pierwszy set pokazał jednak, dlaczego oba zespoły zamykają w tym sezonie tabelę najwyższej klasy rozgrywkowej. Z jednej i drugiej strony siatki mnóstwo było błędów i niedokładności, przede wszystkim w polu serwisowym. Ciągle z przodu byli suwalczanie, których liderem w ataku był Bartłomiej Bołądź. Na uwagę zasługuje jednak też częsta gra Ślepska przez środek z wykorzystaniem Piotra Łukasika oraz Adriana Buchowskiego. Ekipa z Podlasia wygrała premierową odsłonę do 22.

Na drugą część gry trener Krzysztof Stelmach wymienił pół składu. Od początku seta zagrali Bartosz Bućko, Patryk Szczurek i Patryk Szwaradzki. Gra nyskiej drużyny zatrybiła, a suwalczanie zaczęli szarpać przyjęciem zagrywki, co przełożyło się na ich wysoką przegraną 17:25.

Tyle, że to przebudzenie Stali nie trwało za długo. W połowie trzeciego seta zdecydowanie gospodarzom spadła skuteczność w ofensywie. To pociągnęło za sobą kolejne elementy na zasadzie efektu domina. Do stanu 9:8 dla Ślepska jeszcze można było mówić o walce. Później jednak przyjezdni pozwolili wygrać rywalom jedynie sześć akcji.

Jakby nieszczęść Stali było mało, w czwartym secie urazu stawu skokowego nabawił się Szwaradzki, a najciekawszym wydarzeniem tej partii było spięcie pod siatką między libero gości Mateuszem Czunkiewiczem a nyskim przyjmującym Bartoszem Bućko. Panowie obejrzeli od sędziego Marcina Weinera po czerwonej kartce.

Zespół trenera Andrzeja Kowala do szczęśliwego końca powiedli wspominani Buchowski i Bołądź. Ten drugi skończył mecz z dorobkiem 26 punktów i zasłużenie został MVP meczu.

Stal Nysa - MKS Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (22:25, 25:17, 15:25, 21:25)

Stal: Komenda, Kwasowski, Stahl, Ben Tara, Penczew, M'Baye, Ruciak (libero) oraz Szwaradzki, Dębski, Bućko, Szczurek, Dembiec (libero).

Ślepsk: Takvam, Makowski, Buchowski, Sapiński, Bołądź, Łukasik, Czunkiewicz (libero) oraz Smoliński, Rudzewicz, Halaba.

14 PSG Stal Nysa 20 26 6 20 34:66

Sprawdź także: Podnieśli się po blamażu w pierwszym secie. Mistrz Polski zachował jednak więcej zimnej krwi