Kwalifikacje olimpijskie siatkarek Tokio 2020. Grały rywalki Polski. Niderlandy nie miały problemu z Bułgarią

Niderlandy ponownie zwyciężyły 3:0 w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Tym razem wysoko pokonały Bułgarię i przed meczem z Polkami mają komplet punktów.

radość siatkarek reprezentacji Holandii Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: radość siatkarek reprezentacji Holandii
Niderlandy radzą sobie na razie bez komplikacji. Po zwycięstwie 3:0 z Azerbejdżanem swój drugi mecz zagrały praktycznie o miejsce w półfinale, a już na pewno o spokój przed pojedynkiem z Polkami.

Pomarańczowe czuły się dobrze na boisku w Apeldoornie również w środę. Minęło tylko kilka minut i prowadziły 5:1 z Bułgarią w pierwszym secie. Przewaga gospodyń na moment zmniejszyła się do dwóch punktów, ale wiara rywalek w odrobienie strat została błyskawicznie zgaszona. Niderlandy zwyciężyły 25:19.

Bułgarki były rozczarowane już po swoim pierwszym występie w Apeldoornie, który skończył się porażką 1:3 z Polkami. Jeszcze mniej pozytywnego można było powiedzieć o ich grze w środę, skoro również w drugim secie nie prowadziły nawet przez sekundę. Niderlandy zwyciężyły ponownie 25:19. Gospodynie niszczyły kolejnego przeciwnika i wysyłały ostrzeżenie Biało-Czerwonym.

Największa przewaga gospodyń zarysowała się w bloku. Sześć siatkarek zdobyło minimum punkt tym elementem i po dwóch setach Niderlandy wygrywały w nim 7:2. Minimum 50 procent skuteczności w ataku miały Nika Daalderop oraz Floortje Meijners. Swoje dokładała w ofensywie Anne Buijs. W trzecim secie Niderlandki napotkały na najmocniejszy opór rywalek, mimo to obroniły piłkę setową i niebawem same triumfowały 26:24.

Mecz Niderlandów z Polską rozpocznie się w czwartek o godzinie 19:30. Wcześniej o godzinie 16 początek spotkania Bułgarii z Azerbejdżanem.

Bułgaria - Niderlandy 0:3 (19:25, 19:25, 24:26)

Bułgaria: M. Todorowa, Czauszewa, Wasiliewa, N. Dimitrowa, Kitipowa, G. Dimitrowa, Ż. Todorowa (libero) oraz Barakowa, Milanowa

Niderlandy: Buijs, Belien, Meijners, Daalderop, De Kruijf, Dijkema, Knip (libero), Schoot (libero) oraz Plak, Balkestein-Grothues, Bongaerts