LSK: udany rewanż Łódzkich Wiewiór. Zwycięstwo ŁKS-u Commercecon Łódź w Pile

Zgodnie z planem zgarnęły komplet punktów. Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pokonały w Pile Enea PTPS 3:1 w 14. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet.

Krzysztof Sędzicki
siatkarki ŁKS Commercecon Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS Commercecon Łódź
Dla jednych i drugich było to pierwsze spotkanie w tym roku kalendarzowym. Ełkaesianki pragnęły zrewanżować się rywalkom za porażkę z pierwszej rundy, kiedy to w Łodzi uległy pilankom w trzech setach. Teraz szeregi Łódzkich Wiewiór zasiliła rozgrywająca, Valeria Caracuta, która przybyła w miejsce Nicole Edelman. Więcej o tym transferze pisaliśmy TUTAJ.

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczął zespół gości, który od początku nie oszczędzał przeciwniczek w polu serwisowym. Łodzianki grały bardzo pewnie w ataku. Do skrzydłowych regularnie dołączała też środkowa Ewa Kwiatkowska, która rozpoczęła mecz w szóstce. W premierowej odsłonie ŁKS Commercecon pozwolił zdobyć rywalkom 15 punktów.

W drugiej części gry gospodynie się nieco przebudziły. Punkty regularnie zaczęły zdobywać podstawowe armaty, a więc Paula Słonecka na lewym i Aleksandra Kazała na prawym skrzydle. Jednak w tym secie to również było za mało na mistrzynie Polski, które triumfowały do 22.

Walka w trzeciej partii długo przebiegała w myśl zasady "punkt za punkt". Ale gdy nadeszła decydująca faza seta, tym razem to Enea PTPS okazał się lepszy. Ekipa trenera Mirosława Zawieracza wyszła na prowadzenie 21:18 i nie oddała go już do końca, wygrywając 25:21.

Na czwartą partię Marek Solarewicz, szkoleniowiec łódzkiej drużyny, wystawił na środku Joannę Pacak w miejsce Klaudii Alagierskiej. Pacak już w trzecim secie, gdy weszła w trakcie gry, prezentowała się nieźle, ale w czwartym podkreśliła swój kunszt. W ciągu półtora seta zdołała zdobyć dziewięć punktów - cztery blokiem i pięć atakiem, gdzie zanotowała skuteczność 100 procent.

Czytaj również: Wisła Warszawa nie rozegra meczu z wicemistrzyniami Polski. Klub wystosował oświadczenie w tej sprawie

Czwarty set padł łupem Łódzkich Wiewiór 25:15. Dobry mecz rozegrała Monika Bociek, która w ciągu całego spotkania uzbierała 19 punktów. 15 "oczek" zdobyła Katarina Lazović, a 11 - Aleksandra Wójcik.

Enea PTPS Piła - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (15:25, 22:25, 25:21, 15:25)

Enea PTPS: Bolimowska, Urban, Gawlak, Kazała, Słonecka, Bednarek, Saad (libero) oraz Szubert, Baran, Pawłowska (libero).

ŁKS Commercecon: Mori, Lazović, Alagierska, Bociek, Wójcik, Kwiatkowska, Strasz (libero) oraz Caracuta, Pacak, Szczyrba.

Czy ŁKS Commercecon Łódź sięgnie po medal w tym sezonie LSK?