PlusLiga. Aluron Virtu CMC - Asseco Resovia: rzeszowianie przerwali fatalną serię

Osiem przegranych z rzędu i basta. Asseco Resovia Rzeszów w końcu zwyciężyła w PlusLidze, pokonując po pięciosetowej batalii Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Tomasz Rosiński
siatkarze Asseco Resovii Rzeszów Newspix / Łukasz Sobala / Na zdjęciu: siatkarze Asseco Resovii Rzeszów
Zawiercianie przystępowali do piątkowej rywalizacji podbudowani niedawnym zwycięstwem z PGE Skrą Bełchatów (3:1). Natomiast rzeszowianie przegrali osiem ostatnich spotkań w polskiej ekstraklasie siatkarzy i liczyli, że w końcu uda im się przerwać tę fatalną serię.

Gospodarze rozpoczęli konfrontację z wysokiego "c", wychodząc na prowadzenie 9:4. Siatkarze Aluronu postawili na mocną zagrywkę i sprawiali rywalom sporo problemów w przyjęciu. Spokojnie rozgrywał Piotr Lipiński, zaś praktycznie nie do zatrzymania dla przyjezdnych był Mateusz Malinowski (20:16). Zawodnicy prowadzeni przez Dominika Kwapisiewicza już tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia i triumfowali w inauguracyjnym secie do 21.

Po zmianie stron w przebudzili się goście, którzy mocno ruszyli do ataku i wygrywali 8:4. W ich szeregach nieźle radził sobie Zbigniew Bartman, a starał się go wspierać Nicolas Marechal. Resovia skrzętnie wykorzystywała swoje okazje do zdobycia punktu i sukcesywnie budowała swoją przewagę. Jurajscy Rycerze nie byli w stanie odrobić tych strat i polegli 21:25.

Zespół z Rzeszowa nie zamierzał zwalniać tempa, zaś jego pewnym punktem był przyjmujący Rafał Buszek. Pasy były skuteczne w bloku i na półmetku trzeciej partii wypracowały sobie sześć punktów przewagi (8:14). Co prawda zawiercianie jeszcze podjęli rękawicę i doszli Asseco Resovię na jedno "oczko", ale przyjezdni byli w stanie odeprzeć ten napór rywala i zwyciężyli 25:22.

Od początku czwartej odsłony swój styl gry narzucili gospodarze, którzy objęli prowadzenie 7:1. Bardzo dobrze serwował Grzegorz Bociek, a jego drużyna pewnym krokiem zmierzała w kierunku tie-breaka. Obraz rywalizacji już nie uległ zmianie i siatkarze CMC Zawiercie wygrali 25:17.

W decydującym secie przez pewien czas trwała wymiana ciosów i nikomu nie udawało się odskoczyć przeciwnikowi na kilka punktów. Dopiero po zmianie stron rzeszowianie przeszli do agresywnej ofensywy, dzięki czemu wygrywali 10:7. Resovia była w stanie postawić kropkę nad "i", zwyciężając w tym meczu 3:2.

PlusLiga, 23. kolejka:

Aluron Virtu CMC Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:21, 21:25, 22:25, 25:17, 13:15)

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Lipiński, Waliński, Penczew, Kania, Czarnowski, Malinowski, Koga (libero) oraz Dosanjh, Gawryszewski, Bociek, Ferens.

Asseco Resovia Rzeszów: Komenda, Hoag, Kosok, Marechal, Krulicki, Bartman, Perry (libero) oraz Lemański, Rousseaux, Shoji, Achrem, Schulz.

MVP: Zbigniew Bartman (Asseco Resovia Rzeszów).