KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus wymusił zmiany w kalendarzu FIVB. Liga Narodów po igrzyskach w Tokio

To, że pandemia koronawirusa wywróci sportowy kalendarz, jest już pewne. Pytanie tylko jak bardzo. W 2020 roku siatkarska Liga Narodów odbędzie się po igrzyskach olimpijskich w Tokio. Taką informację przekazała FIVB.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
reprezentacja Polski siatkarzy w Chciago Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarzy w Chciago
Tegoroczne rozgrywki miały zacząć się w połowie maja. Panie miały rywalizować od 19 maja, a panowie od 22 maja. Już wiadomo, że w tych terminach reprezentacje nie rozegrają spotkań. Prezydent FIVB Ary Graca wystosował list do całego środowiska siatkarskiego.

Najważniejszym jego punktem jest decyzja o przełożeniu tegorocznej Ligi Narodów na okres po Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Taki zabieg pozwoli dokończyć rozgrywki ligowe, które niemal na całym świecie zostały zawieszone do odwołania.

Pełna treść listu:

"Drodzy Przyjaciele,

W świetle trwającej epidemii koronawirusa i po uważnych konsultacjach ze wszystkimi uczestniczącymi narodowymi federacjami oraz odpowiednimi władzami, została podjęta, przy poparciu Zarząd FIVB, decyzja o przełożeniu Siatkarskiej Ligi Narodów 2020 na czas po Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Mimo iż wszyscy czekaliśmy niecierpliwie na wspaniałe momenty w VNL, obecna sytuacja na świecie jest bezprecedensowa i dla ochrony zdrowia i dobra naszych zawodników, oficjeli i kibiców, co jest najwyższym priorytetem FIVB, uznano że taki środek zapobiegawczy jest w najlepszym interesie wszystkich, których to dotyczy.

Decyzja o przełożeniu VNL zagwarantuje zawodnikom możliwość skupienia się na własnym zdrowiu i formie i pozwoli krajowym ligom, które musiały teraz zawiesić swoje mecze, rozegrać do końca sezony, gdy sytuacja ulegnie poprawie. FIVB patrzy oczywiście z optymizmem w przyszłość i czujemy się zobowiązani do rozegrania naszych zawodów po igrzyskach olimpijskich; będziemy też nadal ściśle z Wami współpracować, by znaleźć dla mnich odpowiedni przyszły termin.

FIVB solidaryzuje się Wami wszystkimi w tym trudnym czasie i przekazuje najszczersze wyrazy współczucia wszystkim dotkniętym zaistniałą sytuacją.
Ze sportowym pozdrowieniem

Ary S. Graça F°
Prezydent FIVB"

Tytułu mistrzowskiego Ligi Narodów siatkarzy bronić będzie reprezentacja Rosji. Polacy w ubiegłorocznej edycji zajęli trzecie miejsce. Wśród pań w 2019 roku najlepsze okazały się Amerykanki, a Polki znalazły się na piątej pozycji.

Czytaj również: 
Koronawirus. Zuzanna Górecka nagle znalazła się w samym ognisku epidemii. "Wszystko zamarło"

Koronawirus paraliżuje czołowe siatkarskie rozgrywki - zróżnicowane reakcje

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy w 2020 roku powinna odbyć się Liga Narodów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • kokik Zgłoś komentarz
  Najlepiej kilka meczy LN zagrać przed IO przynajmniej 3 tygodnie a kolejne 2 tygodnie po IO. Po Lidze Narodów zaraz w skakiwać w ligę włoską czy naszą polską, chociaż jak zaczną
  Czytaj całość
  przynajmniej 3 tygodnie po zakończeniu LN no to będzie dobrze.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×