Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Siatkówka. Prezes PGE Skry Bełchatów uspokoił kibiców. "Jesteśmy lokomotywą jeśli chodzi o reklamę"

Władze PGE S.A. zapowiedziały redukcję budżetu na sponsoring sportowy. Jednym z klubów wspieranych przez energetyczny koncern jest PGE Skra Bełchatów. Prezes siatkarskiego zespołu uspokoił kibiców.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Konrad Piechocki WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Konrad Piechocki

W związku z rozwijającą się epidemią koronawirusa, władze PGE S.A. postanowiły zredukować wydatki na sponsoring sportowy o połowę. To oznacza, że kluby wspierane przez energetyczny koncern otrzymają łącznie o 27 milionów złotych mniej niż było to deklarowane w momencie podpisania umów.

Jednym z klubów, który może ucierpieć na decyzji energetycznej spółki jest PGE Skra Bełchatów. Władze siatkarskiego zespołu zostały poproszone o raport dotyczący stanu realizacji kontraktu reklamowego.

Prezes Konrad Piechocki uspokoił kibiców bełchatowskiego klubu. Wiele wskazuje na to, że Skra może nie ucierpieć na decyzji PGE. Wartość ekwiwalentu medialnego, jaki w tym sezonie wypracował klub to 20 milionów złotych.

- Na pewno jest to sytuacja trudna, której nikt nie był w stanie przewidzieć przed sezonem. Nie przedstawiałbym naszego położenia w czarnym scenariuszu. W tej analizie, która dotyczy oceny zasady ekwiwalentności realizacji umowy, nasz klub pomimo przerwanego sezonu udowadnia, że jest lokomotywą jeśli chodzi o reklamę dla PGE w sponsoringu sportowym - powiedział Piechocki w rozmowie z Polsatem Sport.


Czytaj także:
Wilfredo Leon porównywany do Cristiano Ronaldo. "To miłe i motywujące do jeszcze cięższej pracy"
Siatkówka. Jest propozycja zmiany terminu mistrzostw Europy. Polska zorganizuje turniej na początku roku?

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Kryzys dotyka Michała Winiarskiego. "Dogadaliśmy się, że będziemy płacić 1/3 czynszu"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×