Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Siatkówka. Liga Narodów 2020 w Polsce? Ryszard Czarnecki o planach na sezon reprezentacyjny

Wiceprezes PZPS Ryszard Czarnecki przedstawił kilka opcji na Ligę Narodów w dobie pandemii koronawirusa. Jedna z nich zakłada organizację jednego turnieju, który mógłby się odbyć w Polsce. Sezon mogą uratować też turnieje towarzyskie.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Ryszard Czarnecki, wiceprezes PZPS ds. międzynarodowych, był gościem programu "Poranek z Polsatem Sport", w którym opowiedział, w jakiej formule mogłaby odbyć się Liga Narodów 2020 w piłce siatkowej mężczyzn.

Czarnecki potwierdził, że rozważane są trzy opcje, a decyzja prawdopodobnie zostanie podjęta w maju. Jeden ze scenariuszy zakłada, że odbędzie się jeden duży turniej, którego gospodarzem mogłaby zostać Polska - więcej TUTAJ.

- Organizacja turnieju w jednym miejscu, przez trzy tygodnie plus kwarantanna. Gdyby ten pomysł został zaakceptowany, to wówczas Polska będzie aplikować o organizację takiego turnieju - zdradził wiceprezes PZPS.

ZOBACZ WIDEO: Michał Winiarski po raz pierwszy obejrzał finał MŚ 2006. "Nie mogłem się przełamać"

Druga opcja to rozbicie Ligi Narodów na turnieje kontynentalne. Jak podkreślił Czarnecki, to najbardziej prawdopodobne rozwiązanie w czasach pandemii koronawirusa. - Wedle tej formuły poszczególne kontynenty robią własną Ligę Narodów. Sponsorzy, telewizje i kibice otrzymują swój produkt, ale to wszystko oczywiście jest związane z rozwojem sytuacji epidemicznej - dodał.

Trzecia opcja jest najmniej optymistyczna i mówi o tym, że Ligi Narodów w 2020 roku w ogóle nie będzie. Według Czarneckiego, FIVB będzie jednak robić wszystko, żeby rozgrywki się odbyły, nawet w okrojonej formule.

W przypadku, gdyby Liga Narodów została odwołana, sezon reprezentacyjny mają uratować turnieje towarzyskie, w tym Memoriał Wagnera planowany na lipiec. - Planujemy trzy takie wydarzenia z czterema reprezentacjami - podsumował Czarnecki.

Zobacz:
"Na razie nie trafił mi się żaden klub". Aleksiej Spiridonow ma na siebie plan poza sportem
Liga Narodów 2020. Szanse na turniej w niezmienionym kształcie bliskie zeru. FIVB opracowuje alternatywne warianty

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×