Siatkówka. PlusLiga. VERVA - Trefl. Stołeczni dalej na kwarantannie. Mecz z gdańszczanami przełożony

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Verva Warszawa Orlen Paliwa
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Verva Warszawa Orlen Paliwa
zdjęcie autora artykułu

W najbliższą sobotę miało odbyć się spotkanie VERVA Warszawa Orlen Paliwa - Trefl Gdańsk. Stołeczni w dalszym ciągu są na kwarantannie, dlatego mecz został przełożony na inny termin. Oba kluby wydały już komunikat w tej sprawie.

27 września w VERVIE Warszawa Orlen Paliwa wykryto osiem zarażeń koronawirusem. Chodziło dokładnie o sześciu siatkarzy oraz dwóch członków sztabu szkoleniowego. - Zaczęło się od tego, że jeden z zawodników miał 37,4 st. gorączki i lekki ból głowy. Po tym wszyscy zrobili badania i wyszły przypadki pozytywne. Tenże gracz następnego dnia czuł się już zupełnie normalnie. Wydaje mi się, że zakażenie koronawirusem nie daje w obecnej fazie pandemii poważniejszych objawów - mówił trener Andrea Anastasi w rozmowie z "Super Expressem".

Stołeczna drużyna wciąż przebywa na kwarantannie, dlatego sobotnia potyczka z Treflem Gdańsk została przełożona na inny termin. Kluby wydały już komunikat w tej sprawie. - Zgodnie z procedurami PLS wszyscy zakażeni zawodnicy i trenerzy, aby móc wyjść na boisku, muszą otrzymać dwa z rzędu negatywne wyniki testu na obecność SARS-CoV-2. Liczymy, że u nas wydarzy się to już niedługo - przekazał Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

Stołeczni rozegrali jak do tej pory dwa spotkania i zdobyli w nich 5 punktów. Gdańszczanie z kolei w czterech pojedynkach uzbierali 8 "oczek". Nowy termin rozegrania tego pojedynku nie został jeszcze ustalony.

Zobacz takżeSiatkówka. PlusLiga. Czy Bartosz Filipiak wygrał walkę z Dusanem Petkoviciem? "Każdy z nas będzie miał swoje pięć minut" Zobacz takżeSiatkówka. PlusLiga. Koronawirus w Jastrzębskim Węglu. Michał Gierżot zakażony

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: sprinterzy w szoku! Tego na mecie nie spodziewali się

Źródło artykułu: