PlusLiga. MKS Będzin przegrał po trzytygodniowej przerwie. Trzecie zwycięstwo GKS-u Katowice

W rozegranym we wtorek zaległym meczu 6. kolejki PlusLigi GKS Katowice pokonał na wyjeździe MKS Będzin bez straty seta. W pierwszej i drugiej partii zespoły walczyły punkt za punkt, jednak w trzeciej katowiczanie zdominowali rywali.

Arkadiusz Dudziak
GKS Katowice WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: GKS Katowice
Wtorkowe starcie było pierwszym meczem MKS-u Będzin od niemal trzech tygodni. Podopieczni Jakuba Bednaruka ostatnie swoje spotkanie rozegrali 30 września. Później zespół z województwa śląskiego zmagał się z zakażeniami koronawirusem. Bednaruk we wtorek nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, poza składem znaleźli się Raymond Szeto, Michał GodlewskiTomasz Kalembka, Bartosz Schmidt oraz Łukasz Makowski.

Na początku spotkania obie drużyny popełniały wiele błędów i szukały swojego rytmu gry. Z czasem przewagę zaczęli zyskiwać zawodnicy GKS-u Katowice, którzy dzięki znakomitej postawie w bloku zbudowali trzypunktowe prowadzenie. Gospodarze nie zamierzali jednak się poddawać. Świetną zmianę dał Kacper Bobrowski, jego zagrywki pozwoliły będzinianom doprowadzić do remisu. GKS miał dwie piłki setowe. Przy próbie ataku na czystej siatce Kamil Kwasowski dotknął górnej taśmy i o zwycięstwie musiała zadecydować gra na przewagi. Ostatecznie lepsi okazali się podopieczni Grzegorza Słabego, którzy w końcówce znakomicie czytali grę rywali.

Będzinianie minimalnie lepiej weszli w kolejną odsłonę spotkania. Dzięki dobrej postawie w ofensywie zbudowali trzypunktową zaliczkę. Kapitalna gra w bloku Miłosza Zniszczoła pozwoliła przyjezdnym wyrównać stan seta. Siatkarze prowadzeni przez Jakuba Bednaruka mieli okazje na odskoczenie od rywali, ale popełnili w tym secie kilka błędów dotknięcia siatki. Zemściło się to na ekipie gospodarzy. W końcówce ponownie lepsi okazali się katowiczanie, tę partię zakończył atakiem Jakub Jarosz.

Goście, rozpędzeni zwycięstwem w poprzedniej partii, kapitalnie otworzyli trzecią odsłonę starcia. Wywierali na rywalach presję swoją zagrywką, skutecznie grali blokiem i prowadzili już 7:3. Gospodarze popełniali coraz więcej błędów, co skutkowało powiększeniem się dystansu dzielącego oba zespoły. Podopieczni Grzegorza Słabego bez większych problemów utrzymali przewagę do końca i zapisali na swoim koncie trzecią wygraną w sezonie. Z kolei zawodnicy MKS-u Będzin wciąż pozostają bez zwycięstwa.

MKS Będzin  - GKS Katowice 0:3 (26:28, 23:25, 18:25)

MKS: Sobański, Ratajczak, Gawryszewski, Veloso, Faryna, Ademar Santana, Gregorowicz (libero) oraz Bobrowski, Teklak

GKS: Szymański, Zniszczoł, Jarosz, Kohut, Firlej, Kwasowski, Watten (libero) oraz Buchowski, Drzazga

MVP: Miłosz Zniszczoł (GKS Katowice)

Czytaj również:
Tauron Liga: Grot Budowlani Łódź wygrali po raz pierwszy. Enea PTPS Piła gorsza w meczu na dole tabeli
Koronawirus. 10 przypadków w Aluron CMC Warta Zawiercie. Zakażeni mają łagodne objawy

Czy siatkarze GKS-u Katowice awansują do fazy play-off?