Broń na beniaminka. Punkty, bloki, asy "weekendu" w Tauron Lidze

Alexandra Dascalu z Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz jest wyraźnie najlepszą punktującą rozegranych dotychczas meczów 6. kolejki Tauron Ligi. Dobre wyniki w bloku zanotowały Magdalena Jurczyk oraz Dominika Witowska.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz zwyciężył 3:1 z Jokerem Świecie, a jego grą pokierowała z powodzeniem młoda Agata Michalewicz. Większość piłek trafiała od niej do Alexandry Dascalu, której 28 punktów jest wyraźnie najlepszym wynikiem w dotychczasowej części kolejki.

Siatkarka Pałacu atakowała ze skutecznością 47 procent, a do 24 punktów zdobytych tym elementem dołożyła asa serwisowego oraz trzy bloki. Niejednokrotnie liderką ofensywy zespołu była Ewelina Żurowska, ale tym razem pierwsze skrzypce zagrała Dascalu i to ona odebrała po ostatniej piłce statuetkę MVP.

Dascalu przekroczyła granicę 100 punktów w sezonie, czym na razie mogą pochwalić się nieliczne zawodniczki w Tauron Lidze. Występ przeciwko Jokerowi był jej najlepszym na polskich boiskach. Wcześniej w żadnym meczu nie przekroczyła granicy 20 "oczek" i nie osiągnęła nawet 40 procent skuteczności w ataku.

Najlepiej punktujące:

1. Alexandra Dascalu (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz) - 28 punktów
2. Monika Fedusio (Grot Budowlani Łódź) - 19 punktów
3. Joanna Sikorska (Joker Świecie), Bruna Honorio Marques (E.Leclerc Moya Radomka Radom) - 18 punktów

Najlepiej blokujące:

Dobre wyniki w bloku zanotowały Magdalena Jurczyk z Jokera oraz Dominika Witowska z BKS-u Stali Bielsko-Biała, które po sześć razy zatrzymały rywalkę przy siatce. Witowska ustanowiła swoje najlepsze wyniki we wszystkich wiodących elementach. Jest na czele również w rankingu zagrywających kolejki. To jednak było za mało, żeby drużyna zapunktowała w przegranym 1:3 meczu z Grotem Budowlanymi Łódź.

1. Magdalena Jurczyk (Joker Świecie), Dominika Witowska (BKS Stal Bielsko-Biała) - 6 bloków
2. Małgorzata Lisiak (Grot Budowlani Łódź), Magdalena Janiuk (BKS Stal Bielsko-Biała), Julie Oliveira Souza (DPD Legionovia Legionowo) - 4 bloki
3. Alexandra Dascalu (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz), Karolina Drużkowska (BKS Stal Bielsko-Biała) - 3 bloki

Najlepiej zagrywające:

BKS Stal zaserwował najwięcej asów w swoim meczu, w czym duża zasługa Witowskiej. Poza nią trzy punktowe zagrywki wykonała Magdalena Hawryła z Pałacu. Środkowa nie popełniła błędu w polu serwisowym, swoimi wprowadzeniami piłki sprawiała problem Jokerowi i w jednym meczu popisała się większą liczbą asów niż w czterech wcześniejszych w sezonie.

1. Magdalena Hawryła (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz), Dominika Witowska (BKS Stal Bielsko-Biała) - 3 asy
2. Joanna Sikorska (Joker Świecie), Katarzyna Wenerska (Joker Świecie), Zuzanna Górecka (Grot Budowlani Łódź) - 2 asy
3. Alexandra Dascalu (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz), Małgorzata Lisiak (Grot Budowlani Łódź), Karolina Drużkowska (BKS Stal Bielsko-Biała), Gabriela Orvosowa (BKS Stal Bielsko-Biała), Maja Tokarska (DPD Legionovia Legionowo), Bruna Honorio Marques E.Leclerc Moya Radomka Radom), Julia Twardowska (E.Leclerc Moya Radomka Radom) - 1 as

Czytaj także: Sztuka końcówek. Grot Budowlani Łódź z drugą wygraną w sezonie

Czytaj także: Radomianki przyjechały do Legionowa jak po swoje

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niewiarygodna wymiana! Wybiegł poza kort, wrócił i... Zobacz koniecznie


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy Alexandra Dascalu zdobędzie najwięcej punktów dla Pałacu w sezonie Tauron Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×