Tauron Liga: Enea PTPS Piła wygrała po raz pierwszy. Joker Świecie zahamował po mocnym starcie

Enea PTPS Piła odniosła pierwsze od lutego zwycięstwo w meczu Tauron Ligi. W tym sezonie jej niemoc trwała osiem kolejek. Przełamanie nadeszło w konfrontacji z Jokerem Świecie, w której odwróciła wynik 0:1 na 3:1.

siatkarki Enei PTPS Piła PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: siatkarki Enei PTPS Piła
Joker Świecie wrócił do gry po przerwie spowodowanej koronawirusem. Beniaminek walczył poprzednio o punkty w Tauron Lidze 24 października. Jak na drużynę, która nie utrzymywała przez trzy tygodnie rytmu meczowego, rozpoczęła pojedynek w Pile od mocnego uderzenia. Joker prowadził 5:0 po kilku minutach, a jego przewaga nadal rosła. Pierwszego seta wygrał aż 25:15 i był to miły złego początek.

Druga partia była już bardziej wyrównana. Enea PTPS Piła, która w piątek wygrała pierwszego seta w sezonie, próbowała zrobić coś optymistycznego dla siebie również w poniedziałek. Prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą i każdy błąd miał swoją wagę. Przy stanie 15:15 dwie pomyłki z rzędu popełniła Paulina Brzoska i od tego momentu zaliczkę miały tylko gospodynie. Enea PTPS wygrała 25:20 i w meczu zrobiło się 1:1.

Pilanki rozpędziły się w pierwszym w historii meczu o stawkę z Jokerem. Dobrze funkcjonował ich blok, znalazły sposób na punktowanie atakiem i choć wygranie trzeciego seta 25:23 nie było prostym zadaniem, to postawiły na swoim. W ten sposób Enea PTPS zapewniła sobie pierwszy punkt w sezonie, a to jeszcze nie zaspokoiło apetytu gospodyń. Tak długo czekały na jakiekolwiek "oczko", że chciały od razu ich kompletu.

Pierwszoplanowymi siatkarkami zespołu z Wielkopolski były Koleta Łyszkiewicz, Natalia Skrzypkowska i Judyta Gawlak. Łyszkiewicz aż sześć razy zablokowała przyjezdne, a dwie wspomniane partnerki z zespołu miały 50 procentową skuteczność w ofensywie i najdłużej były w polu serwisowym. To wszystko w połączeniu pozwoliło zamknąć mecz w czwartym secie. Enea PTPS zwyciężyła 25:14, 3:1 w całym pojedynku, a z ich rywalek z każdą minutą jakby schodziło powietrze. MVP została wybrana rozgrywająca Sylwia Kucharska, która rozpoczęła spotkanie w kwadracie rezerwowych.

Enea PTPS Piła - Joker Świecie 3:1 (15:25, 25:20, 25:23, 25:14)

PTPS: Pelczarska, Skrzypkowska, Gawlak, Bartkowska, Wellna, Kubacka, Pawłowska (libero) oraz Gądek, Ponikowska, Kucharska, Łyszkiewicz

Joker: Marcyniuk, Jurczyk, Sikorska, Urban, Brzoska, Wenerska, Nowak (libero) oraz Urbanowicz, Kukulska, Al. Muszyńska, Kowalska, Ad. Muszyńska

MVP: Sylwia Kucharska (PTPS)

Czy oba kluby utrzymają się w tym sezonie w Tauron Lidze?