Tauron Liga: Developres SkyRes Rzeszów ucieka mimo potknięcia. Enea PTPS Piła sprawiła małą niespodziankę

Developres SkyRes Rzeszów przedłuża serię zwycięstw w Tauron Lidze. Lider wygrał 3:1 z ostatnią w tabeli Eneą PTPS Piła, a największym zaskoczeniem tego meczu był sukces zespołu z Wielkopolski w trzecim secie.

siatkarki Developres SkyRes Rzeszów PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: siatkarki Developres SkyRes Rzeszów
Pod kątem liczby rozegranych kolejek Developres SkyRes Rzeszów jest już blisko półmetka sezonu zasadniczego i wciąż nie doznał porażki. W Tauron Lidze było już kilka podobnych, a nawet dłuższych serii zwycięstw, ale jeszcze nigdy nie była ona tak zdominowana przez rzeszowianki. Po dziewiątej z rzędu wygranej mają aż 12 punktów więcej niż wicelider.

Developres nawiązał do wyniku z czwartku, kiedy w tej samej hali Podpromie pokonał 3:0 Eneę PTPS Piła. O komplet punktów było jednak nieco trudniej.

Od początku rewanżu były fragmenty, w których wynik stał pod małym znakiem zapytania. W pierwszym secie siatkarki Developresu straciły koncentrację i ich pięciopunktowa przewaga stopniała do jednego "oczka" przy stanie 17:16. Rzeczywiste gospodynie musiały przyspieszyć, żeby wygrać 25:21. W drugim secie po raz pierwszy prowadziła Enea PTPS, więc podopieczne Stephane'a Antigi musiały odwrócić wynik zanim wygrały 25:15.

W trzecim secie Enea PTPS już nie tylko ostrzegała, ale sprawiła duże problemy faworytkom. Przy wyniku 10:10 była jeszcze równowaga i sytuacja wydawała się być kontrolowana przez Developres. Nagle pilanki zdobyły osiem punktów, a rzeszowianki dwa. Zrobiło się 18:12, a siatkarki z Wielkopolski wykorzystały szansę na wygranie pierwszej partii w sezonie 25:20. Developres próbował desperacko gonić na finiszu, ale niewiele zdziałał i za karę musiał pozostać na boisku jeszcze blisko pół godziny dłużej.

W czwartym secie nastąpił srogi odwet, ponieważ Developres po krótkiej, ale treściwej rozmowie ze swoim szkoleniowcem wygrał 25:13. Ostatecznie więc 3:1, a MVP meczu została wybrana Jelena Blagojević. Serbka zdobyła 18 punktów, z których 16 atakiem przy 59 procentach skuteczności w tym elemencie, a dwa serwisem. Jeszcze lepiej niż Blagojević zagrywała Anna Stencel, a Gabriela Polańska popisała się pięcioma blokami.

Enea PTPS Piła - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (21:25, 15:25, 25:20, 13:25)

PTPS: Pelczarska, Skrzypkowska, Kubacka, Łyszkiewicz, Wellna, Gawlak, Pawłowska (libero) oraz Gądek, Ponikowska, Bartkowska

Developres: Kaczmar, Blagojević, Stencel, Rasińska, Grabka, Polańska, Krzos (libero) oraz Krajewska

MVP: Jelena Blagojević (Developres)

Czy Developres SkyRes Rzeszów wygra wszystkie mecze w sezonie zasadniczym Tauron Ligi?