PlusLiga. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle potwierdza dominację. AZS Stal Nysa zdemolowana przez lidera

Jakkolwiek paradoksalnie to zabrzmi, wystartowała runda rewanżowa PlusLigi. Na początek siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozgromili AZS Stal Nysa, nie pozwalając rywalom zdobyć 20 punktów w żadnym z setów.

Jacek Pawłowski
siatkarze Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
ZAKSA zagrała bez Łukasza Kaczmarka, któremu lekarz zalecił dodatkowy tydzień przerwy po chorobie i Piotra Łukasika, wracającego do gry po artroskopii kolana. Goście z kolei bez Zbigniewa Bartmana, za to z Wassimem Ben Tarą, który posadził na ławce Michała Filipa, kilka dni wcześniej zdobywając statuetkę MVP po sensacyjnej wygranej w Zawierciu.

Pierwsza odsłona to wyraz niepewności po stronie gospodarzy, wracających do gry po kilkunastu dniach izolacji. Goście uskrzydleni niedawną wygraną w Zawierciu stawili mocny opór na inaugurację, ale na najlepszy zespół ostatnich lat to było za mało. Walka trwała tylko do połowy seta. Później Grupa Azoty ZAKSA dominowała, głównie za sprawą niezawodnego ostatnio Kamila Semeniuka i wykorzystującego okazję Bartłomieja Klutha.

Druga partia to już w zasadzie "wyścig o rekord". Kędzierzynianie nie mieli litości, przez co długo zanosiło się na blamaż nysan. Po serwisach Benjamina Toniuttiego było 7:0, później niewiele lepiej. W pewnym momencie Kamil Semeniuk i Krzysztof Rejno doprowadzili do stanu 19:5. Pachniało rekordem, ale ostatecznie Michał Filip i Łukasz Łapszyński uratowali sytuację.

Jeżeli ktokolwiek liczył na emocje w trzeciej odsłonie to niestety, nic tego. Benjamin Toniutti bawił się z rywalami, chętnie współpracując ze środkowymi. David Smith miał okazję do podreperowania statystyk, bowiem przeciwnik kompletnie sobie nie radził. Sympatycy gospodarzy, oglądający mecz w telewizji, mogli żałować, że trybuny świecą pustakami. W przeciwnym razie okazja do fiesty byłaby idealna. ZAKSA w sobotnie popołudnie zagrała bowiem tak koncertowo, że obserwatorom nie pozostało nic innego, jak tylko podziwiać kunszt lidera.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Stal Nysa 3:0 (25:21, 25:13,25:19)

ZAKSA: Rejno, Toniutti, Staszewski, Kluth, Semeniuk, Smith, Zatorski (libero) oraz Wójtowicz, Kochanowski;

AZS Stal: Komenda, Bućko, Ben Tara, M'Baye, Lemański, Łapszyński, Ruciakn (libero) oraz Szczurek, Dembiec (libero), Schamlewski, Długosz.

MVP: Kamil Semeniuk (ZAKSA)