Serie A kobiet. Imoco Volley Conegliano Joanny Wołosz wciąż niepokonane. Stysiak i Smarzek-Godek również zwycięskie

We wtorek zakończyła się 13. kolejka serie A siatkarek. Zwycięstwa odniosły wszystkie "polskie" drużyny. Ekipa Joanny Wołosz po 12 meczach ma na swoim koncie komplet "oczek". Z kolei Magdalena Stysiak jest druga w zestawieniu najlepiej punktujących.

Arkadiusz Dudziak
Joanna Wołosz Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
W ubiegłą środę odbyły się trzy zaległe spotkania Serie A kobiet. Igor Gorgonzola Novara Malwiny Smarzek-Godek zmierzył się z Deltą Despar Trentino. Zespół Polki przegrał wprawdzie pierwszego seta, lecz w kolejnych okazał się lepszy od rywalek i zapisał na swoim koncie kolejne trzy punkty. Smarzek-Godek zdobyła w tym spotkaniu 15 "oczek" i była drugą najlepiej punktującą zespołu zaraz po Britt Herbots.

W pozostałych zaległych spotkaniach Il Bisonte Firenze pokonało na wyjeździe Unet E-Work Busto Arsizio 3:0, a Zanetti Bergamo po czterosetowej batalii okazało się lepsze od Bosca S.Bernardo Cuneo.

Trzynasta kolejka ligi także okazała się zwycięska dla "polskich" zespołów. Savino Del Bene Scandicci z Magdaleną Stysiak w składzie w trzech setach rozprawiło się z Deltą Despar Trentino. Polka oraz Amerykanka Megan Courtney zdobyły po 14 "oczek" i były najskuteczniejszymi zawodniczkami w swoim zespole. Stysiak jest drugą najlepiej punktującą siatkarką ligi, ustępuje w tej statystyce jedynie Paoli Egonu.

Łatwą przeprawę tym razem miały zawodniczki Igor Gorgonzola Novara. Zespół Malwiny Smarzek-Godek na wyjeździe wygrał z Unet E-Work Busto Arsizio 3:0. Gospodynie jedynie w pierwszym secie były w stanie walczyć jak równy z równym. Polka rozegrała dobry mecz, wywalczyła dla swojej drużyny 15 punktów.

Kolejkę zamknęło starcie Imoco Volley Conegliano Joanny Wołosz z Reale Mutua Fenera Chieri. Przyjezdne postawiły się liderkom tabeli, wygrały nawet drugiego seta, ale nic więcej nie były w stanie wskórać. Polska rozgrywająca rozpoczęła spotkanie w podstawowym składzie i dołożyła 2 "oczka" atakiem. Aż 28 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Paola Egonu.

Z pozostałych spotkań najciekawsze było starcie Bartoccini Fortinfissi Perugia z Il Bisonte Firenze. Siatkarki z Perugii okazały się lepsze po czterosetowym meczu, a w ostatniej partii rozgromiły rywalki do 9. VBC Epiu Casalmaggiore wygrało z Bosca S.Bernardo Cuneo 3:0, takim samym stosunkiem Saugella Monza pokonała Banca Valsabbina Millenium Brescia.

13. kolejka:

Unet E-Work Busto Arsizio  Igor Gorgonzola Novara 0:3 (27:29, 16:25, 15:25)

Delta Despar Trentino - Savino Del Bene Scandicci 0:3 (21:25, 27:29, 21:25)

Imoco Volley Conegliano - Reale Mutua Fenera Chieri 3:1 (25:21, 24:26, 25:19, 25:18)

VBC Epiu Casalmaggiore - Bosca S. Bernardo Cuneo 3:0 (25:22, 31:29, 28:26)

Banca Valsabbina Millenium Brescia - Saugella Monza 0:3 (15:25, 19:25, 21:25)

Bartoccini Fortinfissi Perugia - Il Bisonte Firenze 3:1 (26:24, 16:25, 29:27, 25:9)

6. kolejka:

Bosca S.Bernardo Cuneo - Zanetti Bergamo 1:3 (22:25, 25:17, 30:32, 21:25)

7. kolejka:

Unet E-Work Busto Arsizio - Il Bisonte Firenze 0:3 (15:25, 18:25, 20:25)

9. kolejka:

Delta Despar Trentino - Igor Gorgonzola Novara 1:3 (25:23, 14:25, 17:25, 22:25)

Czytaj również:
Zespoły z dołu tabeli walczyły "na noże". Punkty, bloki, asy 10. kolejki Tauron Ligi
Siatkówka. PlusLiga. Mecz Warta - Ślepsk odwołany. Powodem koronawirus u suwałczan

Która z Polek ma największe szanse na zdobycie mistrzostwa Włoch?