Zespoły z dołu tabeli walczyły "na noże". Punkty, bloki, asy 10. kolejki Tauron Ligi

10. kolejka Tauron Ligi stała pod znakiem mobilizacji zespołów z dolnej części tabeli. Zaskakująco wiele krwi napsuły bielszczankom siatkarki Enei PTPS-u Piła, ale tutaj na ratunek BKS-u Bostik Bielsko-Biała pospieszyła Garbiela Orvosova.

Piotr Woźniak
Piotr Woźniak
Gabriela Orvosova PAP / PAP/Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Gabriela Orvosova
Poniedziałkowy wieczór należał do 19-letniej Czeszki, która nie bez przyczyny uważana jest za jeden z największych talentów w reprezentacji naszych południowych sąsiadów. Choć trener Bartłomiej Piekarczyk w trzecim secie dał jej na chwilkę odpocząć, to Gabriela Orvosova była podstawową opcją w ataku dla Natalii Gajewskiej. Warto zwrócić również uwagę na kolejny świetny mecz Veroniki Jones-Perry, która chyba dość niespodziewanie wyrosła na liderkę Grot Budowlanych Łódź.

Najlepiej punktujące:

1. Gabriela Orvosova - 21 punktow
2. Paula Słonecka, Veronica Jones-Perry, Koleta Łyszkiewicz - 20 punktów
3. Jovana Brakocević-Canzian - 19 punktów
4. Katarzyna Marcyniuk - 18 punktów

Dość powiedzieć, że Karolina Fedorek sama wykonała w meczu ze świeciankami tyle punktowych bloków, ile cały zespół rywalek razem wzięty. Niezależnie od tego, czy na ataku po stronie rywalek pojawiała się Joanna Sikorska, czy też Wiktoria Kowalska, obie prawoskrzydłowe miały spore kłopoty z ominięciem bloku mierzącej 184 cm środowej. Kolejny świetny mecz w tym elemencie rozegrała również Gabriela Polańska, której nie przeszkodziło nawet dość szybkie tempo rozegrania zaproponowane przez Agatę Michalewicz.

Najlepiej blokujące:

1. Karolina Fedorek - 10 bloków
2. Gabriela Polańska - 6 blokow
2. Kornelia Moskwa, Marta Ziółkowska, Dominika Witowska - 5 bloków

O sporym niedosycie może mówić Sonia Kubacka, która od trzeciego seta pojedynku w Pile zastąpiła Gabrielę Ponikowską. 24-latka postanowiła zaryzykować w polu zagrywki, co zaowocowało co prawda trzema bezpośrednimi punktami, ale też dwie z jej zagrywek przyniosły punkty rywalkom. To samo można powiedzieć o bilansie zysków i strat Jones-Perry, która pomyliła się wprowadzając piłkę do gry aż pięciokrotnie. W tym przypadku najwięcej korzyści dla zespołu przyniosła więc stacjonarna zagrywka Anny Stencel.

Najlepiej zagrywające:

1. Veronica Jones-Perry, Anna Stencel, Sonia Kubacka - 3 asy
2. Katarzyna Marcyniuk, Małgorzata Jasek, Gabriela Orvosova - 2 asy

Zobacz również:
TAURON LIGA. Joker - #Volley. Podział punktów w Świeciu. Próba nerwów dla gości
Tauron Liga: BKS Stal Bielsko-Biała wygrał mecz wzlotów i upadków

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Maria Szarapowa szykuje formę na święta
Najlepszą zawodniczką 10. kolejki Tauron Ligi była

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×