Liga Mistrzów. Udane otwarcie w Belgii. VERVA Warszawa, bez Bartosza Kwolka, rozbiła Knack Roeselare

Doskonale otworzyli turniej Ligi Mistrzów grupy D, siatkarze VERVY Warszawa. Podopieczni Andrei Anastasiego pewnie pokonali belgijskie Knack Roeselare 3:0. Polskiemu zespołowi nie przeszkodził nawet brak na boisku Bartosza Kwolka.

Jacek Pawłowski
radość siatkarzy VERVA Warszawa Orlen Paliwa WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: radość siatkarzy VERVA Warszawa Orlen Paliwa
Dla warszawskiego zespołu kalendarz spotkań turnieju w Roeselare nie mógł się lepiej ułożyć. Gospodarze to potencjalnie najsłabszy zespół w grupie D, a więc wymarzony, aby poznać obiekt i posmakować europejskiej rywalizacji toczącej się w bardzo niecodziennych okolicznościach.

Przyjezdni już w pierwszym secie udowodnili, że interesuje ich wyłącznie komplet punktów i szybka wygrana. Należało bowiem myśleć o kolejnych potyczkach i oszczędzaniu sił przed meczami z Leo Shoes Modena i Kuzbassem Kemerowo.

Podopieczni Andrei Anastasiego na otwarcie zaprezentowali się doskonale. Szczególnie błyszczał Igor Grobelny, wspólnie z Arturem Szalpukiem zabezpieczyli przyjęcie i siali spustoszenie w defensywie rywali, bombardując ich ze skrzydeł. Bartosz Kwolek mógł inauguracyjną partię oglądać z wielkim spokojem. Doskonale rozgrywał Michał Kozłowski i w efekcie Inżynierowie, choć grali drugą szóstką, pewnie rozbili Belgów.

O ile pierwsza partia to była dla gości sielanka, druga przypominała drogę przez mękę. Warszawianie większość czasu przegrywali, momentami nawet czterema punktami (7:11). Spora w tym zasługa kapitalnie dysponowanego George'a Huhmanna. Rozkręcili się także Hendrik Tuerlinckx i Matthijs Verhanneman. Andrea Anastasi był mocno zaniepokojony, kiedy końcówce goście posiadali trzy punkty zaliczki (20:17). Na szczęście Artur Szalpuk i Michał Superlak w odpowiednim momencie poderwali kolegów. Ważny punkt z przechodzącej piłki zaliczył też Andrzej Wrona, a dzieła, po raz drugi w tym meczu, dopełnił Igor Grobelny.

Belgowie nie byli rywalem mocnym, ale bardzo niewygodnym. W trzecim secie po raz kolejny pokazali charakter, psując sporo krwi gościom. Warszawianie kilkakrotnie odskakiwali, ale Knack Roeselare odpowiadało. Grek Andreas Frakgos, który przez pół meczu "bił głową w mur", tym razem szarpał wyjątkowo skutecznie. Drużyna znad Wisły dopiero w końcówce zdołała odskoczyć na bezpieczny dystans. As serwisowy Piotra Nowakowskiego (16:19) okazał się przełomowy i odebrał gospodarzom chęć do walki.

Knack Roeselare - VERVA Warszawa Orlen Paliwa 0:3 (18:25, 24:26, 19:25)

Knack: D'Hulst, Fragkos, Huhmann, Tuerlinckx, Coolman, Verhanneman, Deroey (libero) oraz Ahyi, Desmet;

Verva: Kozłowski, Nowakowski, Grobelny, Superlak, Wrona, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Król, Trynidad De Haro, Ziobrowski.

***

W spotkaniu nr 1, pierwszego dnia turnieju gr D Ligi Mistrzów wydawało się, że wszelkie atuty mają po swojej stronie Rosjanie. Doskonała zagrywka, obecność na boisku niezawodnego lidera czyli Iwana Zajcewa, solidne przyjęcie i lepszy od rywali atak. Ostatecznie jednak to Włosi zainkasowali komplet punktów. Decydująca okazała się równa forma kwartetu: Daniele Lavia, Daniele Mazzone, Luca Vettori i Nemanja Petrić.