Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Komisja Dyscyplinarna bezlitosna dla Andrei Anastasiego. Włoski szkoleniowiec surowo ukarany za skandaliczne zachowanie

Komisja Dyscyplinarna nie miała litości dla Andrei Anastasiego. Włoski szkoleniowiec będzie musiał słono zapłacić za skandaliczne zachowanie podczas meczu 12. kolejki PlusLigi VERVA Orlen Paliwa Warszawa - Aluron CMC Warta Zawiercie.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Andrea Anastasi WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Andrea Anastasi
W spotkaniu rozegranym w Warszawie, VERVA Warszawa Orlen Paliwa uległa 0:3 Aluron CMC Warcie Zawiercie. Po zakończeniu meczu więcej mówiło się jednak o skandalicznym zachowaniu szkoleniowca gospodarzy Andrei Anastasiego niż o samym pojedynku. Po jednej z akcji włoski szkoleniowiec w niewybrednych słowach odezwał się w stronę Piotra Orczyka.

Sprawa wywołała duże oburzenie w siatkarskim środowisku, tym bardziej, że nie był to pierwszy wybryk doświadczonego szkoleniowca. W internecie rozgorzała gorąca dyskusja na temat piętnowania tego typu zachowań.

Kiedy emocje nieco opadły, główny winowajca wystosował oświadczenie, w którym przeprosił zawodnika Aluron CMC Warty Zawiercie. Później Włoch jeszcze kilkakrotnie się kajał, tłumacząc, że dał się ponieść emocjom. W piątek Komisja Dyscyplinarna podjęła decyzję odnośnie konsekwencji, jakie poniesie szkoleniowiec stołecznej drużyny w związku z popełnionym przewinieniem. Poniżej prezentujemy treść orzeczenia.

Orzeczeniem z dnia 8 stycznia 2021 r. Komisja Dyscyplinarna skazała obwinionego Andreę Anastasiego, trenera klubu VERVA Warszawa ORLEN Paliwa za to, że w trakcie meczu 12. kolejki rozgrywek o Mistrzostwo Polski w piłce siatkowej mężczyzn, prowadzonych pod nazwą PlusLiga, rozegranego w dniu 8 listopada 2020 r. w Warszawie w hali Arena Ursynów przy ul. Pileckiego 122, pomiędzy klubami VERVA Warszawa ORLEN Paliwa a Aluron CMC Warta Zawiercie (mecz nr 080), zachowywał się wulgarnie i obelżywie wobec sędziego Piotra Skowrońskiego (...), oraz wobec zawodnika drużyny gości Piotra Orczyka, (...), tj. o wykroczenie dyscyplinarne z § 33 ust. 1 i 2 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPS.

Komisja wymierzyła obwinionemu Andrei Anastasiemu karę pieniężną w wysokości 15.000 (piętnaście tysięcy) złotych oraz karę okresowego zawieszenia w prawach na okres 4 (czterech) meczów.

Wykonanie kary okresowego zawieszenia w prawach Komisja Dyscyplinarna warunkowo zawiesiła na okres 9 (dziewięciu) miesięcy.

Orzeczenie jest nieprawomocne.


Czytaj także:
Siatkówka. PlusLiga. Kolejne przeprosiny Anastasiego. "To było absolutnie niewłaściwe"

Daniel Pliński ostro o zachowaniu Anastasiego: polski trener straciłby za to pracę i miał problem ze znalezieniem nowej

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: cybertrening dał popalić gwiazdom Bayernu. Ta reakcja Lewandowskiego mówi wszystko
Czy kara dla Andrei Anastasiego jest adekwatna do przewinienia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×