Tauron Liga: Dawid Murek poprowadził #VolleyWrocław do pierwszego zwycięstwa. Enea PTPS Piła samotna na dnie tabeli

Nie był to jednostronny mecz, ale w każdym secie stawiał na swoim #VolleyWrocław i pokonał 3:0 Eneę PTPS Piła. Dawid Murek wygrał jako trener pierwsze spotkanie w Tauron Lidze, a Kamila Witkowska umacnia się na prowadzeniu w rankingu blokujących.

siatkarki #VolleyWrocław WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki #VolleyWrocław
Drużyny walczyły o punkty po raz pierwszy w 2021 roku. Ostatnia Enea PTPS Piła podjęła 10. w tabeli #VolleyWrocław. Drużyna z Wielkopolski traciła do podopiecznych Dawida Murka sześć punktów, więc jedna z ostatnich szans na urealnienie utrzymania była właśnie w poniedziałek. PTPS z każdym tygodniem ma jednak coraz mniej siatkarek i tym samym argumentów, co widać na boiskach.

Kadra pilanek na mecz liczyła dziewięć zawodniczek, więc po wyjściu na boisko podstawowego zestawienia, w kwadracie pozostały dwie rezerwowe. #Volley miał zamiar wykorzystać problemy rywala i w pierwszym secie wygrał 25:18. Małgorzata Jasek i Anna Bączyńska atakowały ze skutecznością ponad 50 procent, a Kamila Witkowska tradycyjnie dokładała bloki.

Drużyna z Wrocławia miała możliwość popracowania pod wodzą Dawida Murka w przerwie świąteczno-noworocznej. Były reprezentant Polski zastąpił Wojciecha Kurczyńskiego już przed poprzednim, przegranym 2:3 meczem z E.Leclerc Moyą Radomką Radom. Wtedy drużyna jednak przystąpiła do gry "z marszu". W Pile podopieczne Murka szły za ciosem, choć o zwycięstwo 25:21 w drugim secie było trudniej niż w pierwszym. PTPS prowadził jeszcze 20:19, po zaczął mylić się pod presją zagrywek Anny Bączyńskiej.

Liderką lepszego zespołu była Kamila Witkowska. Coraz częściej atakowała i utrudniała to samo gospodyniom. Istotne piłki trafiały do Małgorzaty Jasek, która między innymi zakończyła swoimi atakami drugiego i trzeciego seta. Ostatnia partia podobnie jak poprzednia była całkiem zacięta, a Enea PTPS jeszcze przy stanie 18:18 mogła realnie myśleć o wygraniu rundy. Przyjezdne ponownie wrzuciły wyższy bieg i po punkcie na 25:21 cieszyły się ze zwycięstwa w meczu 3:0.

Enea PTPS Piła - #VolleyWrocław 0:3 (18:25, 21:25, 21:25)

PTPS: Ponikowska, Pelczarska, Gądek, Gawlak, Bartkowska, Łyszkiewicz, Pawłowska (libero) oraz Wystel, Bodasińska (libero)

Volley: Wołodko, Murek, Fedorek, Jasek, Bączyńska, Witkowska, Adamek (libero) oraz Wellna, Szady

MVP: Kamila Witkowska (#Volley)