Tauron Liga: Grupa Azoty Chemik Police wraca do seryjnego wygrywania. ŁKS Commercecon Łódź ograny w trzech setach

Grupa Azoty Chemik Police wygrał 3:0 z ŁKS-em Commercecon Łódź w meczu przedstawicieli Tauron Ligi w Lidze Mistrzyń. To piąte zwycięstwo z rzędu podopiecznych Ferhata Akbasa.

siatkarki Grupy Azoty Chemika Police PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: siatkarki Grupy Azoty Chemika Police
Chemik odrabia straty poniesione przed półmetkiem sezonu zasadniczego. Przegrał wtedy między innymi z łodziankami, a wynik 3:0 dla nich zdarzył się po raz pierwszy w historii spotkań klubów. W Policach zwycięża jednak tylko mistrz Polski i ŁKS w sobotę nie potrafił przerwać tej prawidłowości.

Chemik prezentował się na wysokim poziomie od pierwszego seta i zwyciężył w nim 25:22. Swoimi zagrywkami sprawił problem łodziankom, a po asie zaserwowały Martyna Grajber oraz Paulina Bałdyga. Po stronie policzanek piłka cyrkulowała płynniej, co ułatwiło gubienie bloku Marlenie Kowalewskiej. Rozgrywająca została wybrana MVP spotkania.

Przed meczem można było spodziewać się pojedynku topowych atakujących ligi Jovany Brakocević-Canzian i Katarzyny Zaroślińskiej-Król. Liderki drużyn miały jednak problem z regularnym punktowaniem. W drugim secie Zaroślińska-Król próbowała obudzić ŁKS dwoma asami serwisowymi. Chemik znalazł się po raz pierwszy w zagrożeniu, ale nie spanikował i znów znalazł dobry moment na oddalenie się od rywala. Na skrzydle radziła sobie Martyna Grajber, a na środku Iga Wasilewska i Agnieszka Kąkolewska. Po wygranej 25:22 było 2:0 w meczu.

Michal Masek wprowadził Annę Kalandadze za Katarinę Lazović. ŁKS miał ostatni moment na zatrzymanie rozpędzonego Chemika. Każda próba pościgu łodzianek była jednak udaremniana. Ostatnia z nich została podjęta przez rezerwową rozgrywającą Aleksandrę Pasznik, ale wyżej notowaną w tabeli drużynę nie było stać w Policach na wygranie ani jednego seta. Mistrz Polski zwyciężył 25:20 i 3:0 w całym meczu.

Grupa Azoty Chemik Police - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:22, 25:22, 25:20)

Chemik: Kowalewska, Grajber, Strantzali, Kąkolewska, Wasilewska, Brakocević-Canzian, Maj-Erwardt (libero) oraz Bałdyga, Mędrzyk, Łukasik

ŁKS: Bongaerts, Wójcik, Lazović, Alagierska, Ninković, Zaroślińska-Król, Strasz (libero) oraz Pasznik, Kalandadze, Pacak

MVP: Marlena Kowalewska (Chemik)