Liga Mistrzyń. Nie mogło być inaczej. VakifBank zakończył fazę grupową bez straty punktu

Liderki ligi tureckiej straciły w fazie grupowej Ligi Mistrzyń tylko dwa sety i z kompletem punktów awansowały do dalszej fazy turnieju. Zwycięstwo z VC Maritza Płowdiw do trzeciego seta wydawało się tylko formalnością.
Piotr Woźniak
siatkarki VakifBank Stambuł Materiały prasowe / Materiały prasowe/cev.eu / Na zdjęciu: siatkarki VakifBank Stambuł

Zespół VakifBanku Stambuł i drużynę mistrzyń Bułgarii dzieliła różnica klas, co było widoczne już od pierwszej minuty przedostatniego spotkania w grupie C. Jak niezwykle "ciężką" rękę ma Isabelle Haak, na własnej skórze przekonała się Mirosława Paskowa, która nie zdołała uchylić się przed atakiem reprezentantki Szwecji (6:1). Trener Giovanni Guidetti rotował składem, eksperymentował, a jego podopieczne ze spokojem punktowały każdą niedokładność po stronie rywalek (18:8). Blok Haak na Aleksandrze Milanowej zakończył premierową partię (25:11).

Turczynki spuściły nieco z tonu i w drugim secie przy zagrywce Jessici Carbajal pozwoliły przeciwniczkom "poczuć krew" (7:7). Nie pomagała zmiana image'u trenera Lazara Lazarowa na bardziej elegancki. Po ofiarnych obronach Bułgarek, kiwki Chaushevej nie zdołała podbić libero Ayca Aykac (21:18). Autowy atak Chaushevej i życzeniowy challenge przegrany przez zespół z Płowdiwu doprowadziły do końca drugiego seta (25:20).

Drużyna Maritzy Płowdiw dobrze rozpoczęła trzecią partię i wykorzystując dekoncentrację Turczynek wyszła na prowadzenie (6:10). Dopiero po ataku Melihy Ismailoglu na tablicy wyników pojawił się remis (20:20). Niespodziewanie piłki setowe miały Bułgarki i wykorzystały piątą z nich, a konkretnie zrobiła to Paskova (25:27).

W czwartym secie Milanova oraz Paskova długo nie mogły przebić się na drugą stronę siatki, a po ataku blok-antenka tej drugiej zrobiło się 15:10. Siatkarki ze Stambułu utrzymały przewagę do końca meczu i przypieczętowały pierwsze miejsce w grupie (25:13).

VakifBank Stambuł - Maritza Płowdiw 3:1 (25:11, 25:20, 25:27, 25:14)

VakifBank: Ismailoglu, Haak, Barsch-Hackley, Rasić, Gunes, Ognjenović, Aykac (libero) oraz Yilmazm, Ozbay
Maritza: Kamenova, Paskova, Barakova, Usheva, Milanova A., Aguilera Carbajal, Todorova (libero) oraz Chausheva, Drumeva

MVP: Milena Rasić  (VakifBank Stambuł)