KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Reprezentanci Polski na ratunek Vervie Warszawa. Wilfredo Leon i Michał Kubiak chcą kupić klub

Verva Warszawa Orlen Paliwa już wkrótce może zmienić właściciela. Jak informuje "Puls Biznesu", po długich negocjacjach klub mają kupić reprezentanci Polski w siatkówce Wilfredo Leon i Michał Kubiak.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Michał Kubiak WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Michał Kubiak

Warszawski klub jeszcze w lutym ma zmienić właściciela. Negocjacje dotyczące zakupu VERVA Warszawa Orlen Paliwa miały rozpocząć się w listopadzie zeszłego roku. Wówczas działacze wyszli z pomysłem emisji akcji, które stanowiłyby 70 proc. kapitału. Na memorandum inwestycyjne zareagowało siedmiu inwestorów, a jeden zadeklarował chęć zakupu całości udziałów.

Był nim Wilfredo Leon, czołowy siatkarz świata, który gra dla reprezentacji Polski. Leonowi ma pomóc Michał Kubiak. Obaj stanowią o sile reprezentacji. Rozmowy są na ostatniej prostej i jeśli nie nastąpi nic niespodziewanego, to wkrótce ma zostać ogłoszona właścicielska zmiana. W przeciwnym wypadku klub może ogłosić bankructwo.

Leon już wcześniej zaangażował się w pomoc warszawskiemu klubowi. Udzielił mu miliona złotych pożyczki, co pomogło przetrwać ostatnie miesiące. Przypomnijmy, że jeszcze dwa lata temu klubowi groził koniec działalności po tym, jak upadłość ogłosił jego sponsor i właściciel - firma Onico.

Negocjacje dotyczące przejęcia klubu nie były łatwe. Obecny właściciel Bertrand Jasiński miał wycenić swój wkład i zażądać odkupienia udziałów po wysokiej cenie, a następnie zażądać 20 proc. wpływów od nowych sponsorów. Leon i Kubiak oferowali świadczenia marketingowe w barterze dla spółek Jasińskiego. Rozmowy były zrywane kilka razy, co miało sprawić, że z projektu wycofał się Bartosz Kurek. Siatkarze ą gotowi wyłożyć 2 miliony złotych.

Płynność finansowa Vervy Warszawa jest daleka od ideału, dlatego niezbędna jest inwestycja w klub. Z ustaleń "Pulsu Biznesu" wynika, że Leon i Kubiak chcą stworzyć "najbardziej spektakularny projekt w Polsce".

Czytaj także:
Puchar Polski: Bez sensacji w Bydgoszczy. Jastrzębski Węgiel z awansem do półfinału
Jessica Rivero Marin: Moje serce jest podzielone między dwa kraje [WYWIAD]

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Włodarczyk zaczepiła Kloppa. Co za umiejętności mistrzyni olimpijskiej

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×