Punkty, bloki, asy 21. kolejki Tauron Ligi, czyli krótka opowieść o wyższości bloku nad atakiem

20. runda spotkań okazała się prawdziwą kopalnią punktów dla blokujących. Wśród nich znalazła się m.in. atakująca bielszczanek, Garbiela Orvosova i to ona była najlepszą punktującą przedostatniej kolejki rundy zasadniczej.

Piotr Woźniak
Piotr Woźniak
Gabriela Orvosova WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Gabriela Orvosova
Oj nie miała litości dla outsiderek naszej ligi czeska atakująca BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała. Nie dość, że w ataku otrzymała 45 piłek, to w bloku również udowodniła, że mimo młodego wieku już posiada nienaganną technikę. Za to po meczu we Wrocławiu niepocieszona opuszczała parkiet Joanna Sikorska, bo jej 26 "oczek" nie wystarczyło, by choćby w tie-breaku pokonać siatkarki z Dolnego Śląska. Z kolei języczkiem u wagi meczu w Bydgoszczy był korespondencyjny pojedynek dwóch ligowych "rutyniarek", z którego obronną ręką wyszła Serbka.

Najlepiej punktujące:

1. Gabriela Orvosova (BKS BOSTIK Bielsko-Biała) - 27 punktów
2. Joanna Sikorska (Joker Świecie) - 26 punktów
3. Ewelina Żurowska (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz), Jelena Blagojević (Developres SkyRes Rzeszów) - 24 punkty

21. kolejka zdecydowanie stała pod znakiem bloków. Powoli każdej z drużyn dają się we znaki trudy sezonu i chyba dzięki temu coraz łatwiej jest zatrzymać nawet największe bombardierki Tauron Ligi. Doskonale zrobiła to choćby Monika Ptak, która poza 7 blokami punktowymi, aż 9-krotnie wyblokowała piłkę i umożliwiła koleżankom wyprowadzenie groźnej kontry. To była jedna z przyczyn tak wyraźnej dominacji kaliszanek nad zespołem z Legionowa w trzecim secie i zwycięstwa w całym spotkaniu. Siatkarek, które moglibyśmy wyróżnić za grę nad siatką w tej kolejce jest jednak znacznie więcej.

ZOBACZ WIDEO: Liga Mistrzów. Michał Mieszko Gogol: Mogliśmy ugrać więcej z Zenitem

Najlepiej blokujące:

1.Magdalena Jurczyk (Joker Świecie), Monika Ptak (Energa MKS Kalisz) - 7 bloków
2. Paulina Brzoska (Joker Świecie), Kamila Witkowska (#VolleyWrocław), Gabriela Polańska (Developres SkyRes Rzeszów), Gabriela Orvosova (BKS BOSTIK Bielsko-Biała), Martyna Świrad (BKS BOSTIK Bielsko-Biała) - 6 bloków
3. Anna Stencel (Developres SkyRes Rzeszów), Judyta Gawlak (Enea PTPS Piła) - 5 bloków

Niezwykle trudno jest w tej fazie sezonu zaskoczyć przeciwniczki zagrywką. "Zdradliwe" dla rywalek okazały się tym razem floaty Marty Ziółkowskiej i Natalii Gajewskiej. Swoje zrobiły także zawodniczki wprowadzające piłkę do gry z wyskoku, takie jak Veronica Jones-Perry, Jovana Brakocević czy Olga Strantzali, które bardzo rzadko opuszczają to zestawienie. Trzeba jednak przyznać, że to nie  ten element dyktował warunki gry w 21. kolejce spotkań Tauron Ligi.

Najlepiej zagrywające:

1. Veronica Jones-Perry (Grot Budowlani Łódź), Marta Ziółkowska (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz), Natalia Gajewska (BKS BOSTIK Bielsko-Biała) - 3 asy serwisowe
2. Oliwia Urban (Joker Świecie), Julia Nowicka (Grot Budowlani Łódź), Olga Strantzali (Grupa Azoty Chemik Police), Jovana Brakocević (Grupa Azoty Chemik Police), Alexandra Dascalu (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz), Regiane Bidias (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz), Marta Krajewska (Developres SkyRes Rzeszów), Ewelina Polak (Energa MKS Kalisz), Andrea Kossanyiova (BKS BOSTIK Bielsko-Biała), Gabriela Orvosova (BKS BOSTIK Bielsko-Biała), Weronika Szlagowska (BKS BOSTIK Bielsko-Biała) - 2 asy serwisowe

Zobacz również:
Tauron Liga: Grupa Azoty Chemik Police wyładował złość na rywalkachTauron Liga: Developres SkyRes Rzeszów najlepszy w sezonie zasadniczym. Długo stawiał "kropkę nad i"

Czy Gabriela Orvosova poprowadzi bielszczanki do półfinału Tauron Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×