Liga Mistrzyń: 50. wygrana z rzędu klubu Joanny Wołosz. Magdalena Stysiak próbowała zatrzymać giganta

Magdalena Stysiak i pozostałe siatkarki Savino Del Bene Scandicci robiły co mogły, ale nie poskromiły Imoco Volley Conegliano. Wyrównany mecz w Lidze Mistrzyń zakończył się wynikiem 3:2 dla klubu Joanny Wołosz.

Joanna Wołosz Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
W sześciu wcześniejszych pojedynkach Imoco Volley Conegliano nie przegrało nawet seta z Savino Del Bene Scandicci. Seria 18 wygranych partii z rzędu została przerwana już na początku dwumeczu o awans do półfinału Ligi Mistrzyń. Napędzana przez Magdalenę Stysiak drużyna nie tylko pokonała dominatorki włoskich boisk, ale na dodatek zrobiła to wysoko 25:17. Zrobiło się ciekawie w Scandicci - nie trzeba było długo czekać na małe zaskoczenie.

Na boisku były dwie reprezentantki Polski. Poza wspomnianą Stysiak grała Joanna Wołosz. Rozgrywająca z Conegliano mogła na początku meczu ponarzekać na niską skuteczność swoich atakujących. Ten problem był często naprawiany blokami. Imoco wróciło z dalekiej podróży i wygrało 29:27 po obronieniu dwóch piłek setowych w drugiej partii.

Konfrontacja pozostała wyrównana i trudno było o przewidywania, co do jej zakończenia. Trzecia partia została rozstrzygnięta przez Savino Del Bene Scandicci, czwarta przez Imoco Volley Conegliano. W obu rundach o wyższości jednego włoskiego zespołu nad drugim decydowała minimalna różnica. Trafili na siebie równi tego dnia rywale.

Nawet decydujący set zakończył się walką na przewagi. Imoco Volley Conegliano obroniło dwie piłki meczowe i zapewniło sobie 50. zwycięstwo z rzędu akcją na 17:15 w tie-breaku. Przyjezdne są dzięki niemu blisko awansu przed zaplanowanym na kolejny tydzień rewanżem w ich hali.

Stysiak była wiodącą zawodniczką meczu. Zapracowana w polu serwisowym i w ataku zdobyła 28 punktów. Wprowadziła piłkę do gry 28 razy i dwie z tych zagrywek były asami. W ataku miała skuteczność 44 procent. Lepsza niż Stysiak prezentowała się w ofensywie wyłącznie Paola Egonu, która wywalczyła 38 punktów dla Imoco Volley Conegliano. Ponadto aż siedem razy blokowała przeciwniczkę.

Savino Del Bene Scandicci - Imoco Volley Conegliano 2:3 (25:17, 27:29, 30:28, 23:25, 15:17)

Scandicci: Wasiliewa, Lubian, Malinow, Courtney, Popović, Stysiak, Merlo (libero) oraz Pietrini, Bosetti

Conegliano: Butigan, Egonu, Hill, Folie, Wołosz, Sylla, De Gennaro (libero) oraz Caravello, Gicquel, De Kruijf, Adams, Gennari

Czy Imoco Volley Conegliano awansuje do półfinału Ligi Mistrzyń?