Serie A: Sir Safety Conad Perugia uciekła spod topora. Świetny mecz Wilfredo Leona, epizod Macieja Muzaja

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Emmanuele Ciancaglini/NurPhoto / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
Getty Images / Emmanuele Ciancaglini/NurPhoto / Na zdjęciu: Wilfredo Leon

Sir Safety Conad Perugia, której zawodnikami są reprezentanci Polski Wilfredo Leon i Maciej Muzaj, pokonała na wyjeździe Allianz Milano 3:1 i doprowadziła do remisu w ćwierćfinałowej rywalizacji w Serie A. Z bardzo dobrej strony pokazał się Leon.

Ekipa Sir Safety musiała w niedzielę wygrać, żeby pozostać w walce o mistrzostwo Włoch i zrealizowała swój cel, chociaż przegrała pierwszą partię 23:25.

Jednakże trzy następne sety padły łupem podopiecznych Vitala Heynena, którzy triumfowali kolejno do 23, 23 oraz 20, dzięki czemu wciąż są w grze o półfinał rozgrywek.

Liderem przyjezdnych był Wilfredo Leon, który zapisał na swoim koncie 28 punktów (24-atak, 2-zagrywka, 2-blok). Natomiast Maciej Muzaj zdobył 2 "oczka" (wszystkie atakiem).

Serie A, mecze ćwierćfinałowe:

Allianz Milano - Sir Safety Conad Perugia 1:3 (25:23, 23:25, 23:25, 20:25) Najwięcej punktów: dla Allianz Milano - Jean Patry (16), Tine  Urnaut (15); dla Sir Safety Conad Perugia - Wilfredo Leon (28), Thijs Ter Horst (14), [...], Maciej Muzaj (2).

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1-1.