Liga Mistrzów. ZAKSA gra o marzenia. Kiedy mecz z Zenitem? (transmisja, gdzie oglądać?)

Karol Wasiek
siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
W zeszłym tygodniu zawodnicy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po raz kolejny w tym sezonie pokazali ogromną siłę mentalną. To był jeden z najbardziej spektakularnych powrotów w polskiej klubowej siatkówce.

Polski zespół przegrywał z Zenitem Kazań 0:2, ale zdołał odwrócić losy meczu i wygrał ostatecznie 3:2. Może dać on pierwszy w historii klubu awans do finału Ligi Mistrzów.

- Nie ma czegoś takiego, jak pewność, że ZAKSA awansuje. To żywa i dynamiczna sytuacja. Wygrana w Kazaniu pokazuje, że podopieczni Nikoli Grbicia mają charakter, mogą zmienić wynik w sytuacji bardzo trudnej. Rewanż to nowe wyzwanie - uważa Ireneusz Mazur, całą rozmowę przeczytasz tutaj.

Prawdą jest, że nie wszystko jest jeszcze rozstrzygnięte. Dobry występ z ostatnich trzech setów trzeba będzie powtórzyć jeszcze w Kędzierzynie-Koźlu. Zadanie nie będzie łatwe, bo Zenit ma w swoich szeregach wielu utalentowanych zawodników - w tym reprezentanta Polski Bartosza Bednorza.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w środę zawalczy o wejście do wielkiego finału Ligi Mistrzów. By tak się stało, mistrzowie Polski muszą ugrać co najmniej dwa sety (wtedy także "złoty set") w starciu z Zenitem Kazań. Jeśli wygrają trzy sety, automatycznie awansują do finału. Nie mogą za to przegrać 0:3 lub 1:3.

Środowy mecz rozpocznie się o 18:00. Transmisję ze spotkania będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport, a także na platformie streamingowej Ipla. Relację tekstową przeczytasz na WP SportoweFakty.