Tauron Liga: Polskie Przetwory Pałac zszedł z karuzeli dziewiąty

Rywalizacja #VolleyWrocław z Polskimi Przetworami Pałacem była wyrównana i wypełniona zwrotami akcji. Drużyna z Bydgoszczy zapewniła sobie dziewiąte miejsce w Tauron Lidze zwycięstwem 3:2 w rewanżu.
siatkarki Polskie Przetwory Pałacu Bydgoszcz PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: siatkarki Polskie Przetwory Pałacu Bydgoszcz

Pałac wygrał pięć meczów z rzędu z klubem z województwa dolnośląskiego. Z każdym kolejnym pojedynkiem zadanie jest trudniejsze. W rewanżu w sezonie zasadniczym i w pierwszym starciu o 9. miejsce zwyciężył w tie-breaku. O sukcesie bydgoszczanek we własnej hali zdecydowała najmniejsza możliwa różnica dwóch punktów. Dlatego z jednej strony były podbudowane swoją passą, a z drugiej wrocławianki pozostały w kontakcie z Pałacem przed czwartkowym meczem.

#VolleyWrocław wygrał pierwszego seta 25:21. Jego rozgrywająca mogła liczyć na ataki Izabelli Rapacz, która wykazała się również w pozostałych elementach. Tradycyjnie przy siatce szalała Kamila Witkowska, co nie oznacza, że Pałac wyraźnie odstawał w liczbie bloków. Przyjezdne odegrały się w drugim secie i tym razem to one były zadowolone ze zwycięstwa 25:23.

Trzeci i czwarty set to kolejna wymiana ciosów drużyn o podobnych możliwościach, ale jednocześnie mających ten sam problem z przestojami w grze. Podopieczne Dawida Murka zdominowały wydarzenia w trzeciej rundzie i zwyciężyły 25:17, ale krótko po powrocie na boisko inicjatywę przejął Pałac. Zespół znad Brdy wcześnie wypracował przewagę potrzebną do wygranej 25:15. W tej sytuacji ponownie tie-break już dobrze znających się ekip.

Jak się okazało, kolejna partia była tą ostatnią w rywalizacji o dziewiąte miejsce. Pałac ponownie postawił na swoim w tie-breaku. Runda była wyrównana, a kluczowe piłki wykorzystały na skrzydłach Ewelina Żurowska oraz Regiane Bidias. Gospodynie popełniły za dużo błędów na finiszu.

#VolleyWrocław - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:21, 23:25, 25:17, 15:25, 12:15)

Volley: Szady, Murek, Bączyńska, Fedorek, Witkowska, Rapacz, Adamek (libero) oraz Gancarz, Wołodko, Chorąża, Jasek

Pałac: Mazurek, Żurowska, Bidias, Hawryła, Ziółkowska, Dascalu, Reszelewska (libero) oraz Lijewska, Michalewicz, Jagła (libero)

MVP: Marta Ziółkowska (Pałac)

Czy Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz jest największym rozczarowaniem sezonu?