Serie A: Wilfredo Leon i Maciej Muzaj dalej od mistrzostwa Włoch

W pierwszym finałowym starciu Serie A 2020/2021 zespół Sir Safety Conad Perugia, którego zawodnikami są Wilfredo Leon i Maciej Muzaj, przegrał u siebie 1:3 z Cucine Lube Civitanova.

Tomasz Rosiński
Wilfredo Leon WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
Środowa konfrontacja pomiędzy Sir Safety a Cucine Lube zapowiadała się bardzo ciekawie i trudno było wskazać faworyta tej rywalizacji.

Już pierwszy set tej batalii, którego goście wygrali 25:23, pokazał, że wszystko powinno się rozstrzygać w końcówkach partii.

Kolejna - druga - odsłona padła łupem podopiecznych Vitala Heynena (25:22) i wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem.

Tak się jednak nie stało, gdyż kolejne dwa sety pewnie zwyciężyli przyjezdni (do 20 i 20), dzięki czemu triumfowali w całym meczu 3:1.

Lube do tej wiktorii poprowadził kubański duet Robertlandy Simon (21 pkt) - Joandry Leal (18 pkt).

W szeregach ekipy z Perugii najlepszy był reprezentant Polski Leon, który zapisał na swoim koncie 17 punktów (15-atak, 1-zagrywka, 1-blok). Natomiast Muzaj wywalczył dla swojej drużyny 6 "oczek" (3-atak, 2-zagrywka, 1-blok).

Serie A, finał (1. mecz):

Sir Safety Conad Perugia - Cucine Lube Civitanova 1:3 (23:25, 25:22, 20:25, 20:25)
Najwięcej punktów: dla Sir Safety Conad Perugia - Wilfredo Leon (17), Thijs Ter Horst (10), [...], Maciej Muzaj (6); dla Cucine Lube Civitanova - Robertlandy Simon (21), Joandry Leal (18).

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 1-0 dla Cucine Lube Civitanova.