Oddajemy głos kibicom! Przyjmujący na miarę Dream Teamu - Wybór należy do Ciebie!

Zakończył się sezon 2020/21 PlusLigi. Redakcja WP SportoweFakty wybrała już najlepszych zawodników wymagającego sezonu, ale chcemy tę możliwość dać również Wam! Który z przyjmujących prezentował się najlepiej? Wybór może przyprawić o ból głowy!

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
Klemen Cebulj WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Klemen Cebulj
Zasady:

Redakcja WP SportoweFakty przygotowała swoje typy najlepszych siatkarzy sezonu 2020/2021 PlusLigi, jednak o ostatecznym kształcie dream teamu zadecydujecie Wy. Głosować na najlepszych przyjmujących sezonu możecie w ankiecie pod tym artykułem.

Jest to kolejny wybór jaki stoi przed czytelnikami w naszym plebiscycie. W poniedziałek ruszyło głosowanie na najlepszego rozgrywającego, we wtorek na atakującego, a w środę na środkowego. Przed wybór przyjmującego, a następnie libero i trenera.

Głosowanie będzie trwało do 2 maja 2021 roku do godziny 20:00, natomiast wyniki zostaną opublikowane kolejnego dnia, 3 maja 2021 roku o godzinie 8:00.

Kandydaci:

Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel): Dla przyjmującego ostatni sezon był wyjątkowo trudny. Przez przerwy spowodowane kontuzją i koronawirusem wydawało się, że Fornal nie wróci już do gry na wysokim poziomie, lecz ten dostał szanse od Gardiniego, którą wykorzystał w 100 proc. Poprowadził drużynę w finałach do złota. Prezentował przyjęcie  średnio 50,66 proc. w meczu i zdobył 264 "oczka".

Yacine Louati (Jastrzębski Węgiel): Pierwszy sezon Francuza w polskiej lidze i od razu złoty. Na przestrzeni całego sezonu prezentował dobre przyjęcie na poziomie 54,16 proc. w ogólnym rozrachunku, a łącznie zainkasował 251 punktów.

Rafał Szymura (Jastrzębski Węgiel): W drużynie mistrzów Polski często rotowano na przyjęciu, a Szymura mimo kończenia sezonu jako zmiennik, był najczęściej punktującym przyjmującym w drużynie. Zdobył łącznie 298 punktów w 27 meczach, a przyjmował z 48,11 proc. poprawności.

Kamil Semeniuk (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle): Postawa 24-latka była jedną z  najczęściej komentowanych w ubiegłym sezonie i to niemal wyłącznie pozytywnie. Zaliczył świetne rozgrywki, imponował skutecznością i stabilnością dyspozycji. Został wyróżniony MVP Pucharu Polski i mimo srebra ZAKSY przez wielu okrzyknięty najlepszym zawodnikiem ubiegłego sezonu. Zdobył 464 punkty i skończył z 50 proc. przyjęcia

Aleksander Śliwka (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle): Choć przyjmujący podobnie jak Semeniuk nie może uznać finałów do udanych z punktu widzenia swojej postawy, nie umniejsza to temu, że był filarem ZAKSY w fazie zasadniczej gdy ta nie miała sobie równych. Przyjmował na poziomie 48,26 proc., a w ofensywie zdobył łącznie 419 punktów.

Bartosz Kwolek (VERVA Warszawa Orlen Paliwa): W borykającym się z różnymi problemami nie tylko sportowymi zespole, młody przyjmujący był wyróżniającą się postacią. W sezonie przyjmował 770 razy, a jego średnie przyjęcie wynosiło 53,51 proc. Został najwyżej sklasyfikowanym przyjmującym w rankingu atakujących. Zajął 4. miejsce z 401 punktami w samym ataku.

Taylor Sander (PGE Skra Bełchatów): Przed startem sezonu Amerykanin został okrzyknięty hitem transferowym jednak jego problemy zdrowotne, z którymi przyszedł do Skry okazały się na tyle poważne, że zaczął grać później niż się spodziewano. Na przestrzeni całego sezonu zagrał w 19 meczach zdobywając 252 punkty.

Klemen Cebulj (Asseco Resovia Rzeszów): Słoweniec stanął przed zadaniem wzięcia roli lidera w odbudowywanej podkarpackiej drużynie i tak też zrobił. W swoim pierwszym sezonie w PlusLidze najbardziej zapamiętany zostanie przez dobrą zagrywkę. Zajął drugie miejsce w rankingu najlepiej serwujących ligi z dorobkiem 55 punktów. Łącznie zdobył ich 457.

Bartłomiej Lipiński (Trefl Gdańsk): Piąty sezon w PlusLidze i pierwszy w Treflu był bardzo udany dla przyjmującego. Był on najgroźniejszą bronią gdańszczan, którzy zakończyli sezon zasadniczy na trzecim miejscu. W trakcie rozgrywek zapunktował 416 razy, a poprawność przyjęcia utrzymywał na poziomie 46,43 proc.

Terminarz:

W poniedziałek 26 kwietnia 2021 roku wystartowało głosowanie na najlepszego rozgrywającego. Zagłosujesz TUTAJ.

We wtorek 27 kwietnia 2021 roku wystartowało głosowanie na najlepszego atakującego. Zagłosujesz TUTAJ.

W środę 28 kwietnia 2021 roku wystartowało głosowanie na najlepszych środkowych. Zagłosujesz TUTAJ.

W piątek 30 kwietnia 2021 roku wystartuje głosowanie na najlepszego libero.

W sobotę 1 maja 2021 roku wystartuje głosowanie na najlepszego trenera.

Czytaj także:

-> Poznaliśmy klasyfikację Tauron Ligi. Najpóźniej rozdano brązowe medale
-> Tauron Liga: koniec widowiskowego finału. Poznaliśmy mistrza Polski!

Który z przyjmujących prezentował się najlepiej w sezonie 2020/2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×