Liga Mistrzów. Szał w Kędzierzynie-Koźlu. Zobacz, jak kibice zareagowali na ostatnią piłkę [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Andrzej Kerner / Na zdjęciu: radość kibiców ZAKSY
Twitter / Andrzej Kerner / Na zdjęciu: radość kibiców ZAKSY

To największy sukces w historii klubu. Po asie serwisowym Łukasza Kaczmarka Grupa Azoty ZAKSA zwyciężyła w finale Ligi Mistrzów (3:1). Zobacz, jak po tej akcji zareagowali kibice zgromadzeni w Kędzierzynie-Koźlu.

Na taki sukces w klubowej siatkówce Polska czekała od wielu lat. W Weronie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Itas Trentino 3:1 i zwyciężyła w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Tym samym zespół trenera Nikoli Grbicia powetował sobie porażkę w finale PlusLigi, w którym musiał uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla.

W Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano strefę kibica, gdzie zebrało się kilkaset osób, aby oglądać poczynania ZAKSY. Po asie serwisowym Łukasza Kaczmarka, który był na wagę zwycięstwa, wśród widzów wybuchła ogromna radość.

Zrobiło się naprawdę głośno. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle osiągnęła największy sukces w historii klubu.

Kędzierzynianie do tej pory czterokrotnie wchodzili do Final Four Ligi Mistrzów. Najlepiej poszło im w 2003 roku, kiedy zajęli trzecie miejsce. Warto dodać, że na swoim koncie mają triumf w Pucharze CEV (2011) i trzecie miejsce w Pucharze Challenge (2000).

Czytaj także:ZAKSA - Trentino. Kamil Semeniuk i Ben Toniutti o finale Ligi Mistrzów. "Na tym się nie skończy"Jeden z najpiękniejszych obrazków finału Ligi Mistrzów. Nikola Grbić nie mógł powstrzymać łez