Liga Narodów: Turcja pokazała siłę przed meczem z Polkami

Reprezentacja Turcji będzie trzecim przeciwnikiem Polek w Lidze Narodów. W przeddzień meczu z Biało-Czerwonymi pokonała 3:0 Włochy. Równie sprawnie zwyciężyły Brazylijki oraz Amerykanki.

reprezentacja Turcji siatkarek Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentacja Turcji siatkarek
Turcja poradziła sobie po profesorsku z Włoszkami, które już pierwszego dnia musiały stoczyć pięciosetową batalię z Polkami. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego nie naładowała baterii po wtorkowym wyzwaniu i tylko w drugim secie postraszyła przeciwnika znad Bosforu.

Reprezentacja Brazylii nie pozwoliła siatkarkom z Dominikany na rozwinięcie skrzydeł i spokojnie odniosła zwycięstwo 3:0. Pod największą presją znalazła się w pierwszym secie, ale zgasiła początkowy entuzjazm przeciwniczek i później dominowała wyraźnie przy siatce.

Do kompletu w wieczornej serii spotkań brakowało już tylko wyniku 3:0 w meczu Amerykanek z Kanadyjkami. W pierwszym secie zanosiło się na nieco bardziej wyrównane starcie, ponieważ reprezentacja USA długo goniła wynik i postawiła na swoim dopiero w rywalizacji na przewagi. Później rozpoczęła się już demolka sąsiadek.