Liga Narodów. Nie do obrony! Wilfredo Leon w swoim żywiole [WIDEO]

Polska rozbiła w środę Bułgarię (3:0) i odniosła szóste zwycięstwo w Lidze Narodów. Drużyna Vitala Heynena dominowała w każdym elemencie. Jakość siatkarskiego widowiska podnosiły bez wątpienia potężne ataki naszych siatkarzy, w tym Wilfredo Leona.

MB
Atak Wilfredo Leona Twitter / Volleyball World / Atak Wilfredo Leona
Reprezentacja Polski ostatni mecz zamknęła w trzech setach. Rozstrzygnięcie przyszło wręcz błyskawicznie, bo Bułgaria w drugim i trzecim secie zdobyła jedynie piętnaście i dwanaście punktów. Ekipa Vitala Heynena stanęła na wysokości zadania i utrzymała się na pierwszym miejscu w klasyfikacji.

Na twitterowym koncie Volleyball World udostępniono krótkie wideo z ostatniego spotkania Biało-Czerwonych w Lidze Narodów. "Wilfredo Leon w swoim żywiole" - czytamy w komentarzu. Nasz przyjmujący zaatakował wprost nie do obrony.

Zawodnik w środowym starciu zdobył dziewięć "oczek", z czego dwa razy zapunktował bezpośrednio z zagrywki. Staje się to normą. Wilfredo Leon jest jednym z najlepiej serwujących graczy w tej edycji Ligi Narodów. Na swoim koncie zgromadził już 22 asy serwisowe, czyli tyle samo co Nimir Abdel-Aziz.

To właśnie Nimir Abdel-Aziz i spółka będą kolejnym przeciwnikiem Polaków. Mecz z Holandią odbędzie się w czwartek o godzinie 21:00.