Liga Narodów: liderki nie dopuściły rywalek do głosu

To były krótkie konfrontacje. Prowadząca w Lidze Narodów reprezentacja USA wygrała w trzech setach z Niemkami, a trzecia w tabeli Brazylia rozprawiła się gładko z Serbkami.

reprezentantki USA Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentantki USA
Reprezentacja USA ma w tabeli 21 punktów po siedmiu meczach, przegrała w nich jednego seta. Zderzenie z Amerykankami w Lidze Narodów nie jest niczym przyjemnym. W niedzielę przekonały się o tym Niemki. Pierwsza partia była jeszcze wyrównana, ale druga i trzecia zakończyły się wynikiem 25:13. Drużyna napędzana przez Annię Drews i Kelsey Robinson zmierzała pewnie po kolejne zwycięstwo. Wspomniane zawodniczki zdobyły po 17 punktów.

Do demolki doszło w konfrontacji reprezentacji Brazylii i Serbii. Drużyna z Ameryki Południowej nie pozwoliła przeciwniczkom z Bałkanów na przekroczenie granicy 15 punktów w ani jednym secie. Serbki nie potrafiły ani na moment opanować sytuacji na boisku i praktycznie ogłosiły kapitulację. Brazylia z 18 punktami jest trzecia w tabeli za USA oraz Turcją.

Po sześciu porażkach z rzędu przełamała się reprezentacja Włoch. Pokonała 3:1 Koreę Południową po najbardziej zaciętym spośród wieczornych meczów. O wyższości Italii w dwóch setach zdecydowała minimalna różnica dwóch punktów. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego podejmowała większe ryzyko i choć popełniła zarazem więcej błędów od Azjatek, to zdominowała walkę na siatce. Włoszki znalazły się w tabeli tuż przed przedostatnimi Koreankami.

7. kolejka Ligi Narodów:

Niemcy - USA 0:3 (23:25, 13:25, 13:25)

Brazylia - Serbia 3:0 (25:12, 25:14, 25:13)

Włochy - Korea Południowa 3:1 (27:25, 23:25, 25:22, 25:20)

16 Tajlandia 6 15 2 13 11:40

Czytaj także: Vital Heynen o meczu z Rosją. "U wielu graczy widać progres. To dla mnie najważniejsze" Czytaj także: Kolejny pokaz siły reprezentacji Polski. Twitter zachwycony postawą Biało-Czerwonych

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.

Czy reprezentacja USA zdobędzie medale Ligi Narodów?