"Rollercoaster emocji". Zobacz komentarze po meczu Kanada - Polska

Z dalekiej podróży wróciły siatkarki reprezentacji Polski. Podopieczne Jacka Nawrockiego przegrywały już 0:2, aby wygrać 3:2 z Kanadą. Biało-Czerwone zafundowały kibicom dreszczowiec z happy endem.

Mateusz Kozanecki
radość reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: radość reprezentacji Polski
W tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarki reprezentacji Polski grają w kratkę. Do meczu z Kanadą Biało-Czerwone przystępowały jednak w roli faworytek. Tymczasem po dwóch setach było już 2:0 dla rywalek.

Zawodniczki Jacka Nawrockiego odwróciły losy rywalizacji i ostatecznie zwyciężyły 3:2, co było ich trzecią wygraną w rozgrywkach. Obecny bilans Polek to 3-4.

"Powrót z dalekiej podróży" - skomentował na Twitterze Adrian Brzozowski.

"Oby mentalnie dźwignęły się na inny poziom po takim comebacku" - dodał Rafał Beder.

Sara Kalisz zwróciła uwagę, że Kanadyjki łatwo oddawały piłki, ale nie za każdym razem Biało-Czerwonym udawało się wykorzystywać tych prezentów.

"Wspólna radość mimo wszystko jest najprostszą weryfikacją tego, co dzieje się w drużynie. Obrazek tego meczu wyraża więcej niż tysiąc słów" - pisała po spotkaniu.

"Polskie siatkarki zafundowały kibicom rollercoaster emocji. Na szczęście z biało-czerwonym happy endem" - skomentowali dziennikarze TVP Sport.

"Reprezentacja Polski wydarła zwycięstwo Kanadzie, odwracając wynik meczu. Tym razem 3:2 dla Biało-Czerwonych! Cieszy nas przebudzenie naszych dziewczyn" - mogliśmy przeczytać na oficjalnym profilu PZPS.

"Po kontrolowaniu gry w dwóch pierwszych setach Kanada przegrała z Polską w tie-breaku" - skomentował krótko kanadyjski związek.

Kolejne spotkanie Polki rozegrają w poniedziałek. Rywalkami Biało-Czerwonych będą Holenderki, które zajmują obecnie 4. miejsce w tabeli. Początek meczu o godz. 18:00.