Liga Narodów. Niemki stawiały opór. Najbliższe rywalki Polek postraszyły Brazylijki [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Volleyball World  / Gabriela Braga Guimaraes w akcji
Twitter / Volleyball World / Gabriela Braga Guimaraes w akcji
zdjęcie autora artykułu

Najbliższe rywalki Polek pokazały, że nie są w Lidze Narodów jedynie łatwym dostarczycielem punktów. Niemki w jedenastej kolejce Ligi Narodów poniosły porażkę (1:3), ale sprawiły Brazylijkom problemy.

W niedzielny wieczór spotkały się na parkiecie w Rimini ekipy z dwóch różnych światów. Brazylia walczy o Final Four Ligi Narodów i niezmiennie utrzymuje się w czołówce, a Niemki nie mogą wydostać się z dolnej części stawki i zajmują obecnie trzynaste miejsce.

Hanna Orthmann i spółka pokazały jednak charakter. Siatkarki nawiązały walkę z ekipą z Kraju Kawy. Pierwszą partię zakończyły na swoją korzyść, a w czwartej odsłonie robiły co w swojej mocy, żeby doprowadzić do tie-breaka.

Na twitterowym koncie Volleyball World udostępniono krótkie wideo z ostatniego meczu naszych zachodnich sąsiadek. Niemki stawiały opór, jednak długa wymiana padła łupem Brazylijek. Zakończyła ją ładnym atakiem najskuteczniejsza zawodniczka pojedynku - Gabriela Braga Guimaraes. Brazylijka zdobyła 21 "oczek".

To właśnie Niemki będą najbliższym przeciwnikiem Biało-Czerwonych w Lidze Narodów. Bilans drużyny Felixa Koslowskiego to trzy zwycięstwa i osiem porażek. Spotkanie Polska - Niemcy odbędzie się w poniedziałek o godzinie 15:00.

---> Liga Narodów: Amerykanki uciekły całej stawce. Doszło do dreszczowca ---> Liga Narodów. Czwarta wygrana Polek! Zobacz tabelę

ZOBACZ WIDEO: Żona Wilfredo Leona: Cenię w nim przede wszystkim dobre serce

Źródło artykułu: