Co z przyszłością Vitala Heynena w reprezentacji Polski? Belg zabrał głos

Po tym jak polscy siatkarze odpadli w ćwierćfinale igrzysk w Tokio, rozgorzała dyskusja na temat przyszłości Vitala Heynena. Trener reprezentacji w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" ujawnił, czy rozmawiał z PZPS.


Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
trener Vital Heynen Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: trener Vital Heynen
Do Tokio jechali walczyć o medale, wrócili jednak z niczym. Siatkarze reprezentacji Polski po raz piąty z rzędu odpadli z olimpijskiego turnieju w ćwierćfinale. Tym razem przegrali z Francją 2:3.

Momentalnie pojawiły się spekulacje dotyczące przyszłości Vitala Heynena. Szkoleniowiec w końcu sam zabrał głos w sprawie dalszej pracy z reprezentacją.

- Skoro powiedziałem zawodnikom, by nie odchodzili, to i ja niczego nie deklaruję. To nie jest moment na podejmowanie decyzji - powiedział Belg w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

ZOBACZ WIDEO: "Przegraliśmy z mistrzami olimpijskimi". Wygrana Francuzów osładza polską porażkę

Heynen wyjaśnił także, dlaczego nie korzystał w Tokio z Grzegorza Łomacza. Powiedział, że rozgrywający i libero to pozycje, na których nie powinno się mieszać. Belg zdradził ponadto, co najbardziej go dotknęło po porażce.

- Dostałem tysiące wiadomości na wszystkich kontach w mediach społecznościowych. Nawet teraz jak o tym mówię, czuję jak duże emocje to we mnie wzbudza. (...) Tym właśnie wsparciem Polacy mnie zaskoczyli - tłumaczył.

Dodajmy, że Biało-Czerwoni nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. Już 15 sierpnia pojawią się w Spale, aby rozpocząć przygotowania do zbliżających się mistrzostw Europy, których współorganizatorem będzie Polska.

- Niech zakończą z przyzwoitym wynikiem. Nie będę deklarował złota mistrzostw Europy. Skoro w Tokio mieliśmy europejski finał, to dowód jak mocne są ekipy ze Starego Kontynentu, więc łatwo nie będzie - zakończył szkoleniowiec.

Czytaj także:
Ranking FIVB po igrzyskach olimpijskich. Sprawdź, jak wypadli Polacy
W historii siatkówki dokonał tego tylko jeden trener. Klątwa olimpijskiego finału, której częścią był Vital Heynen

Czy Vital Heynen powinien pozostać na stanowisku trenera reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×