Łatwo nie było! Tak wyglądał pierwszy mecz siatkarzy po igrzyskach

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube /  European Volleyball / Kadr z meczu Polska - Portugalia
YouTube / European Volleyball / Kadr z meczu Polska - Portugalia

Polacy mieli trochę problemów, ale ostatecznie dość pewnie pokonali Portugalczyków w pierwszym meczu na mistrzostwach Europy 2021. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:1. Dostępny jest już skrót z tego spotkania.

W pierwszym secie Portugalczycy nie potrafili się postawić. Choć Polacy mieli wzloty i upadki, to ostatecznie wygrali go 25:16. To był całkiem niezły prognostyk na dalszą część rywalizacji.

W drugiej odsłonie meczu Portugalia wypadła już znacznie lepiej. Polacy nie ustrzegali się błędów, a rywale dość pewnie kończyli akcje i dzięki temu doprowadzili do remisu w setach.

Następnie Biało-Czerwoni znów zaczęli przodować. W trzeciej partii pokonali Portugalię 25:16, a w czwartej - 25:19. Ostatecznie triumfowali 3:1.

Piątek jest dla reprezentacji Polski dniem przerwy. W sobotę spotkają się z rywalem dużo bardziej wymagającym od Portugalii - z broniącą tytułu mistrza Europy reprezentacją Serbii. Początek rywalizacji o 20:30.

Czytaj także: > ME siatkarzy. Hiszpanie wysoko zawiesili poprzeczkę. W każdym secie na stykuME siatkarzy 2021. Pierwsze uwagi do dzienniczka. Oceniamy naszych siatkarzy za mecz otwarcia